Британські літаки захищають судна з українським зерном, – The Telegraph


06:0609.09.2023

Літаки Королівських військово-повітряних сил (RAF) захищають вантажні судна, що перевозять зерно з України, після російських атак, повідомила Даунінг-стріт.

Про це пише The Telegraph.

Протягом останніх тижнів британські літаки здійснюють патрулювання над Чорним морем, щоб утримати Росію від нанесення ударів по цивільних суднах.

Міністерство оборони посилило свою активність у цьому регіоні після того, як Москва почала атакувати зернову інфраструктуру в липні, коли вона розірвала угоду, яка дозволяла Україні експортувати зерно з її чорноморських портів.

Зерно з Чорноморського регіону вважається життєво важливим для запобігання голоду в країнах з низьким рівнем доходу. Росія заявила, що вийшла з угоди через відмову України відновити роботу аміакопроводу, який проходить з центральної Росії до Чорного моря.

Даунінг-стріт заявила: “Ми будемо використовувати нашу розвідку, спостереження і розвідку для моніторингу російської діяльності в Чорному морі… В рамках цих операцій зі спостереження літаки RAF здійснюють польоти над цим районом, щоб утримати Росію від здійснення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно”.

Ця інформація з’явилася в той час, коли уряд оголосив, що Великобританія прийме міжнародний саміт з питань продовольчої безпеки в листопаді, “щоб усунути причини відсутності продовольчої безпеки і недоїдання”.

Очікується, що це питання буде обговорюватися на саміті G20 в Делі, який Ріші Сунак відвідає цими вихідними.

Прем’єр-міністр сказав: “Володимир Путін знову не з’являється на саміті G20. Він є архітектором свого власного дипломатичного вигнання, ізолювавшись у своєму президентському палаці і блокуючи критику і реальність.

“ешта членів G20, тим часом, демонструють, що ми прийдемо і будемо працювати разом, щоб зібрати уламки путінської руйнації.

“Це починається з подолання жахливих глобальних наслідків удушення Путіним найбільш важливих ресурсів, в тому числі його блокади та атак на українське зерно”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube