Маск визнав, що це він не дав українським морським дронам знищити російський військовий флот. Реакція ОП


13:2808.09.2023

Американський мільярдер Ілон Маск підтвердив, що Starlink не працював біля тимчасово окупованого Криму, аби ЗСУ не змогли вдарити по ЧФ Росії.

Про те, що Маск побоювався удару по Чорноморському флоту РФ, він розповів у twitter

У відповідь на інформацію про те, що засновник SpaceX вимкнув систему супутникового зв’язку, він уточнив, що вона у Криму взагалі не працювала. Водночас Маск підтвердив, що відхилив запит України на активацію Starlink.

“SpaceX нічого не дезактивував. Був терміновий запит від державних органів на активацію Starlink аж до Севастополя. Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту на якорі. Якби я погодився на їхній запит, тоді SpaceX був би явним співучасником великої війни та ескалації конфлікту”, – пояснив Маск, передає Еспресо.

Напередодні CNN повідомив, що про відключення Starlink у біографії Ілона Маска написав письменник Волтер Айзексон.

“Коли українські підводні безпілотники з вибухівкою наблизилися до російського флоту, вони втратили зв’язок і нешкідливо викинулися на берег”, – пише Айзексон.

Зазначається, що бізнесмен намагався завадити таємній операції ЗСУ, оскільки боявся, що Росія застосує ядерну зброю у відповідь на атаку по Криму. 

Біограф зазначив, що занепокоєння Маска щодо “міні-Перл-Харбора”  не виправдалося в Криму. За його словами, цей епізод розкриває унікальне становище, в якому опинився Маск під час війни в Україні, оскільки він став впливовим агентом, якого офіційні особи США не могли ігнорувати.

Біограф зазначив, що коли Україна почала використовувати термінали Starlink для наступальних дій проти Росії, Маск почав переосмислювати рішення про надання систем нашій державі.

“Starlink не була створена для війни. Це було для того, щоб люди могли дивитися Netflix і відпочивати, підключатися до навчання та робити добрі, мирні речі, а не організовувати обстріли з безпілотників”, – заявив бізнесмен.

Айзексон у книзі розповів, що після розмови з Михайлом Федоровим, міністром України з цифрової трансформації, у якій він закликав Маска знову надати доступ безпілотникам до Starlink, бізнесмен відповів, що “був вражений дизайном підводних апаратів, але він не вмикатиме супутникове покриття для Криму, оскільки Україна зараз заходить занадто далеко і запрошує стратегічну поразку”.

Після цього, у жовтні минулого року, Маск відмовився оплачувати рахунки за термінали Starlink, оскільки “SpaceX витратила десятки мільйонів власних грошей на відправку супутникового обладнання в Україну”. Проте пізніше, зокрема після заяви Пентагону про готовність оплатити роботу системи, бізнесмен змінив своє рішення та продовжив оплачувати підтримку Starlink в Україні.

Реакція Офісу президента

Радник керівника ОП Михайло Подоляк назвав дії Маска сумішшю невігластва та великого его, наслідком чого стали великі людські жертви.

“Іноді помилка – це набагато більше, ніж просто помилка. Не дозволивши українським безпілотникам знищити частину російського військового (флоту через втручання Starlink, Ілон Маск дозволив цьому флоту обстрілювати українські міста ракетами “Калібр”. У результаті гинуть мирні жителі, діти. Це ціна коктейлю невігластва та великого его”, – написав він.

“Проте залишається відкритим питання: чому деякі люди так відчайдушно хочуть захистити військових злочинців та їхнє бажання вчинити вбивство? І чи усвідомлюють вони тепер, що чинять зло і заохочують зло?” – додав Подоляк.

Ілон Маск та відключення Starlink в Україні

У жовтні 2022 року у верифікованому акаунті Ілона Маска з’явилася серія провокаційних твітів. Зокрема, він припустив, як можна досягнути миру в Україні, й запропонував підтримати або ні його пропозицію. Серед пунктів, які опубліковано в опитуванні Маска, – “провести ще раз референдум на тимчасово окупованих РФ українських територіях” і “віддати Росії Крим”. У коментарях Маску натомість запропонували демілітаризувати Росію і порадили вчити історію. 

14 жовтня SpaceX повідомила Пентагону, що відмовляється фінансувати служби супутникового зв’язку Starlink в Україні. Окрім цього, у листі також містилося прохання до Пентагону взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink, яка, за твердженням SpaceX, коштуватиме понад $120 млн до кінця року і може обходитися у близько $400 млн протягом наступних 12 місяців.

У Пентагоні прокоментували ситуацію зі Starlink і запевнили, що Україні й надалі матиме все необхідне на полі бою.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube