Дорога для наших безпілотників стане ширшою – ЗСУ знищили два аналоговнєтні комплекси РЕБ


07:1529.08.2023

Українські захисники знищили унікальну ворожу ціль у Херсонській області – мобільний береговий радар загоризонтного виявлення з підвищеною скритністю «Предел-Е» та комплекс радіоелектронної боротьби “Свет-КУ”.

Про це повідомляє пресслужба Сил оборони півдня.

«Мобільна берегова радіолокаційна станція загоризонтного виявлення з підвищеною скритністю «Предел-Е» – саме так амбітно і помпезно росіяни презентували новинку свого військово-промислового комплексу, вузькому колу фахівців в червні цього року», – йдеться у повідомленні. Його вартість – $200 млн.

Заявлений радіус виявлення ним кораблів: 400 км. (Було вказано, що це досягнуто завдяки використанню эфекту аномального розповсюдження радіохвиль, яке відбувається у приводяному шарі атмосфери у так званому “волноводі випарення”)

“Прєдєл-Е” розроблено для оснащення постів берегової системи моніторингу надводної та повітряної обстановки на відстанях, що перевищують радіогоризонт, з метою контролю території та виявлення порушення кордонів. Мобільна берегова РЛС “Прєдєл-Е” призначена для виявлення, супроводу та видачі цілевказівок по надводним і низьколітаючим повітряним цілям. 

Російський комплекс радіоелектронної боротьби “Свет-КУ” в Україні помічали тричі – у 2016, 2020 та 2021 роках на території тимчасово окупованої Луганщини. Цього разу ЗСУ виявили цей комплекс в тилу ворога, хоча й не очікували цього. Відповідне відео зі знищенням цієї техніки, яку окупанти цинічно намагалися сховати між житловими будинками, опублікував радник міністра зі стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube