Малюк розповів CNN про атаку морських дронів на цілі РФ і передав ексклюзивні кадри (ВІДЕО)


10:2516.08.2023

Українські спецслужби оприлюднили  ексклюзивні кадри, на яких показано момент у липні, коли вони використали експериментальний морський безпілотник для атаки на російський міст до анексованого Криму, надавши нові подробиці атаки та попередивши, що напади будуть і далі.

По суті, СБУ вперше відкрито взяла на себе відповідальність за операцію, повідомляє американський телеканал CNN, якому і передали кадри, де зафіксована атака 17 липня.

Вона призвела до пошкодження дорожніх смуг мосту та, за словами російських чиновників, загибелі двох цивільних. Це була друга атака на життєво важливу переправу, і вона показала, як важко захистити єдиний російський зв’язок з півостровом.

Путін у 2018 році відкривав цей міст із великою  помпезністю і його називають символом його намірів захопити Україну та назавжди прив’язати її до Росії. Це також життєво важлива ланка постачання для військ РФ з Криму.

Голова СБУ Василь Малюк повідомив CNN, що використаний безпілотник, який отримав назву “Морський малюк”, є результатом багатомісячних розробок, які розпочалися одразу після вторгнення. “Надводні дрони – це унікальний винахід Служби безпеки України, – сказав він. “Жодна з приватних компаній не має до цього відношення. За допомогою цих безпілотників ми нещодавно здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля “Оленгорський гірняк” та танкера “СІГ””.

Малюк мав на увазі збитий у Чорному морі нафтовий танкер “СІГ”, який, за словами українських офіційних осіб, перевозив паливо для російських військових. Удар по російському штурмовому кораблю продемонстрував більшу дальність дії українських військових, влучивши в судно, на борту якого, можливо, перебувало 100 осіб, у російському військово-морському порту Новоросійськ на східному узбережжі Чорного моря.

СБУ надала CNN відеозапис липневої атаки, на якому видно екран пілота за мить до того, як Sea Baby доставив до 850 кілограмів вибухівки на одну з бетонних опор мосту. Джерела в службі також надали CNN два відеозаписи з камер спостереження, на яких зафіксовано момент падіння одного безпілотника на автомобільну частину мосту, а потім, приблизно через п’ять хвилин, вибух іншого безпілотника, що влучив у залізничну частину з протилежного боку.

Україна стримано заявляла про ці атаки, підтверджуючи свою причетність до них анонімними заявами і розпливчастими посиланнями на “неідентифіковані плавучі об’єкти”, а пряма заява Малюка про взяття на себе відповідальності знаменує собою, як правило, пряму спробу попередити Москву про загрозу, яку становлять ці нові безпілотники.

“Ми працюємо над низкою нових цікавих операцій, в тому числі в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде захоплююче, особливо для наших ворогів”, – сказав Малюк.

Малюк також взяв на себе відповідальність за першу українську атаку на міст 8 жовтня, але відмовився надати подробиці. Обставини атаки, яка, як показали камери відеоспостереження, була спричинена вибухом, що пролунав з вантажівки, яка рухалася мостом, залишаються незрозумілими.

Він сказав, що липнева атака безпілотників була результатом багатомісячної підготовки. Він сказав, що атака в Керчі була спільною операцією з українськими ВМС, яку він очолював разом з адміралом ВМС Олексієм Неїжпапою.

“На завершальному етапі підготовки ми не могли навіть думати про сон чи їжу, – сказав він в інтерв’ю CNN. “Ми були повністю сконцентровані на операції. Останні дні були досить нервовими. Коли стався вибух, ми дуже зраділи і почали вітати один одного. Це був дуже емоційний момент для всіх нас і нашої перемоги, яка обов’язково скоро настане”.

За словами Малюка, західні партнери України виявили інтерес до їхньої діяльності та бажання перейняти досвід. Але він сказав: “Вони не беруть участі в наших операціях, не надають нам жодного обладнання чи чогось іншого. Ці безпілотники виробляються на підпільному виробництві на території України. Цілі, які я назвав, є легітимними цілями згідно з українським та міжнародним законодавством”.

Атака на судно “Гірник” і ПЗРК продемонструвала зростання загрози для російських військово-морських операцій у східній частині Чорного моря, яку Москва раніше вважала недосяжною для українських військових.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube