Жах і правда війни. Що пише про український контрнаступ The New York Times


09:5813.08.2023

Після місяців виснажливих боїв через мінні поля, села і відкриті степи, українські війська дещо просунулися вперед на двох основних напрямках наступу, як стверджують аналітики, українські чиновники і російські військові блогери.

Захоплена територія, від 10 до 12 миль на обох векторах наступу, хоч і відносно невелика, але важлива тим, що змушує Москву відволікати сили з інших ділянок лінії фронту, кажуть військові аналітики. Інститут вивчення війни, вашингтонський аналітичний центр, назвав це просування “тактично важливим”, заявивши, що передислокація Москви, швидше за все, “ще більше послабить російські оборонні лінії в сукупності”, створюючи “можливості для будь-якого українського прориву, який може стати потенційно вирішальним”.

Про це пише The New York Times, а ІншеТВ пропонує вам повний переклад цього тексту, щоб ви могли робити висновки самостійно.

Українські військові розпочали контрнаступ влітку цього року на тлі великих сподівань повторити приголомшливий прорив через Харківську область у вересні. Але ці надії були розбиті на тлі великих втрат, що змусило командирів змінити стратегію з лобових атак на війну на виснаження, задовольняючись стабільними, невеликими успіхами, зберігаючи ресурси і виснажуючи ресурси росіян.

І навіть коли українські солдати б’ються в окопах і на полі бою, кампанія з перерізання російських ліній постачання триває, а українські ракети і безпілотники націлені на об’єкти далеко від лінії фронту.

Вибухи знову пролунали в суботу, коли російські військові заявили, що збили дві українські ракети, націлені на міст через Керченську протоку – життєво важливий зв’язок Росії з окупованим Кримським півостровом, який Київ пообіцяв продовжувати атакувати доти, доки він не стане непридатним для використання.

На відео, яке транслювали російські та українські державні ЗМІ, було видно дим, що клубочився над мостом, хоча росіяни стверджували, що це була лише димова завіса, призначена для захисту мосту.

Міністерство оборони Росії заявило, що українські сили атакували міст двома зенітно-ракетними комплексами С-200. Сергій Аксьонов, найвища посадова особа, призначена Росією в Криму, заявив, що міст не був пошкоджений. Російські повідомлення неможливо було перевірити самостійно, а українські офіційні особи не надали негайних коментарів.

У наземній війні українці просуваються на південь уздовж двох основних ліній наступу: через східне село Старомайорське до окупованого Росією Бердянська, порту на Азовському морі, і далі на захід до окупованого Росією Мелітополя, життєво важливого транспортного вузла біля узбережжя.

З початку контрнаступу на початку червня українські війська просунулися на 10-12 миль вздовж обох ліній від своїх вихідних позицій. Мета Києва – вийти до Азовського моря і вбити клин у так званий сухопутний міст між Росією і Кримом, який є життєво важливим для шляхів постачання російських військових на захід.

Стан війни

Військові аналітики попереджають, що на українські війська чекає довга, повільна і кривава боротьба з російськими військами, які перебувають за добре продуманою і укріпленою обороною. Вони посилаються на низку факторів, таких як постачання боєприпасів та інших матеріальних засобів, а також моральний дух військ, які визначатимуть характер бойових дій протягом наступних місяців. Але, за їхніми словами, важко проаналізувати ці фактори, зважаючи на дезінформацію та обмеженість реальної інформації, що надається обома арміями.

Навіть якщо українським силам вдасться прорвати першу лінію оборони Росії, відзначають аналітики, Москва мала багато місяців, щоб підготувати найбільш грізні укріплені оборонні позиції з часів Другої світової війни – серію траншей, танкових пасток, величезних мінних полів, кулеметних гнізд, бойових вертольотів та іншої повітряної підтримки. Навіть із західним озброєнням Україна намагалася подолати ці перешкоди, особливо мінні поля, з великими труднощами.

Тим не менш, британська військова розвідка заявила в суботу, що російські війська зіткнулися з “особливо інтенсивним виснаженням і важкими боями на лінії фронту”.

У той же час, російські війська проводять власні наступальні операції на північному сході України навколо міста Куп’янськ. Змушуючи Україну оборонятися там, кажуть військові аналітики, Росія, найімовірніше, намагається відволікти українські сили з інших ділянок, де вони ведуть наступ.

Сергій Череватий, речник українських сил, що воюють на сході, заявив у суботу, що російські війська все ще продовжують наступ навколо Куп’янська, намагаючись вісім разів атакувати українські позиції і завдавши “328 ударів з усіх видів і калібрів артилерії” за минулу добу.

Україна сподівається, що тиск на фронті, а також глибокі удари по командних пунктах, складах боєприпасів і лініях постачання, врешті-решт, дозволять подолати російську оборону. Однак, на думку військових аналітиків, ця оборона має бути еластичною, що дозволить російським військам поглинати українські удари і контратакувати, коли це буде можливо.

В аналізі британської військової розвідки зазначається, що в міру того, як Росія передислоковує сили для протидії просуванню України, її оборона далі на південь в Херсонській області вздовж річки Дніпро, ймовірно, буде ослаблена.

Українські сили, які утримують територію на захід від Дніпра, нещодавно розпочали наступ на містечко Козачі Лагері на контрольованому Росією східному березі, повідомляють західні аналітики. Але ще занадто рано говорити про те, чи зможуть війська утримати там постійну присутність. Українські військові не підтвердили проведення операції.

“Противник продовжує утримувати невеликий плацдарм на захід від Козачих Лагерів”, – повідомив у суботу Рибар, впливовий російський військовий блогер, хоча й не надав жодних подробиць.

На одній з двох основних ліній атаки, яка спрямована на прибережний порт Бердянськ, Україна закріпила успіхи навколо зруйнованого села Старомайорське, яке вона відвоювала наприкінці липня, і, за словами українських військових і військових аналітиків, просувається в напрямку російського опорного пункту Урожайне.

Україна виділила тисячі солдатів, в тому числі найдосвідченіших і загартованих у боях морських піхотинців, а також бронетехніку для просування на південь долиною річки Мокрі Яли. (Мо́крі Яли́ — річка в Україні, притока Вовчої (басейн Дніпра). Довжина — 147 км. Бере початок на Приазовській височині, – ІншеТВ).

Якщо їм вдасться прорватися через Урожайне або обійти його, вони опиняться в межах 50 миль від двох великих портових міст Бердянська і Маріуполя на Азовському морі. І з кожною милею, яку вони просуваються, українські війська чинять все більший тиск на російські лінії постачання.

Ганна Маляр, заступник міністра оборони України, заявила в п’ятницю, що сили її країни досягли “часткових успіхів” у напрямку Урожайного, а також на південь і південний схід від Старомайорського.

Російський батальйон “Восток”, військовий підрозділ, що воює в цьому районі, повідомив у п’ятницю, що “артилерія з обох сторін так переорала околиці Урожайного, що деякі позиції були залишені нами, але і ворог не наважився на них претендувати”.

У суботу вранці російські військові блогери повідомляли про нові бої, оскільки місто продовжувало залишатися в запеклому протистоянні.

На лінії фронту в напрямку Мелітополя українські сили повідомляють про запеклі бої, але стабільне просування в районі села Роботине.

У звіті розвідки сказано: “Здатність українських сил просунутися до околиць Роботиного, на оборону якого російські війська витратили значні зусилля, час і ресурси, залишається значною, навіть якщо українські успіхи наразі є обмеженими”.

Валерій Шершень, представник українських сил, що воюють у цьому районі, заявив минулого тижня, що Росія викликає підкріплення зі своїх других ліній оборони, включаючи морську піхоту, десантників і спецназ, щоб зупинити український наступ.

Хоча Україна досягає успіхів, він сказав, що просування сповільнюється через щільні мінні поля і велику кількість перешкод.

Російські літаки, за його словами, постійно обстрілюють українські позиції, завдаючи ударів більше десятка разів за один день протягом минулого тижня.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube