Член ЦВК живе в Маямі, за цей час отримав півтора мільйона з бюджету (ФОТО)


09:0011.08.2023

Член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення і з того часу не повертався. Він живе з родиною в американському штаті Флорида поблизу Маямі.

Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода). Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати – сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень, в тому числі матеріальну допомогу з держбюджету «для вирішення соціально-побутових питань». З весни 2023 року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.

У месенджері Telegram він є учасником групи «Барахолка Майами», а дружина – учасниця групи «Живем в Майами, говорим по-русски». Вона публікує фотографії із містечка Голлівуд на узбережжі Атлантичного океану в передмісті Маямі.

Буглак у коментарі проєкту Радіо Свобода «Схеми» сказав, що має «особисті обставини», і на його думку він не порушував українських законів, бо виїхав до вторгнення, а з його початком ЦВК перейшла на дистанційну роботу. Ще 14 лютого, через два дні після виїзду Буглака, президент Володимир Зеленський закликав усіх представників держави повернутись протягом 24 годин в Україну. На думку члена ЦВК – це його не стосувалося.

Юрій Буглак вилетів із аеропорту «Бориспіль» 12 лютого 2022 року рейсом до Стамбулу. З наступного дня і по 9 березня у нього була запланована відпустка.

Вона закінчилася, але публічний службовець так і не повернувся до України. Це з’ясували журналісти «Схем» завдяки джерелам із доступом до даних про перетин кордону.

На рішення залишитися за кордоном не вплинув і заклик президента Володимира Зеленського. Він 14 лютого 2022 року звернувся до «всіх представників держави», закликавши повернутися впродовж 24 годин до України.

«Це ваш прямий обов’язок у такій ситуації – бути разом із нами, з українським народом. Я зараз пропоную вам протягом 24 годин повернутися на Батьківщину й стати пліч-о-пліч з українською армією, дипломатією та народом!», – звертався до держслужбовців і представників влади тоді Зеленський.

Юрій Буглак – член Центральної виборчої комісії (ЦВК) із 2019 року, колишній головний юридичний радник кондитерської корпорації «Roshen», ексдепутат Верховної ради від партії «Блок Петра Порошенка».

Як з’ясували «Схеми», після виїзду за кордон, Буглак продовжував отримувати зарплату з бюджету, працюючи дистанційно майже рік. Загалом він отримав заробітну плату та інші виплати на суму 1,5 мільйона гривень. А з 9 березня 2023 року, він пішов у відпустку для догляду за дитиною зі збереженням своєї посади. З цього дня члени ЦВК знову повинні були засідати офлайн, тобто працювати на своїх робочих місцях.

Живучи за кордоном, член ЦВК Юрій Буглак восени 2022 року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України – «на оздоровлення», та «для вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з народженням дитини».

І отримав цю допомогу – загалом у розмірі 230 тисяч гривень.

Член ЦВК живе в Маямі, за цей час отримав півтора мільйона з бюджету (ФОТО) 1
Член ЦВК живе в Маямі, за цей час отримав півтора мільйона з бюджету (ФОТО) 5

Як член ЦВК, Юрій Буглак повинен був «вести особистий прийом громадян».

У відповідь на інформаційний запит «Схем» у ЦВК повідомили, що згідно з журналом обліку у 2021-2023 році він цього не робив.

Перебуваючи за межами України Юрій Буглак приєднувався до онлайн засідань Центральної виборчої комісії протягом 2022-го року і до березня 2023 року. Вони проводилися у середньому кілька разів на місяць. Для прикладу, у березні 2022 року ЦВК засідала один раз 19 хвилин, а у квітні два – 23 і 7 хвилин.

Востаннє на онлайн засідання ЦВК Юрій Буглак увімкнувся у лютому 2023 року, зустріч тривала 13 хвилин.

«Схеми» зв’язалися із Юрієм Буглаком телефоном.Я працював, працюю, і буду працювати на свою державуБуглак

«Я працював, працюю, і буду працювати на свою державу. Ніяких порушень із мого боку, з боку моїй організації не відбувалося. Все, що було, все було на законних підставах. І виїзд, і робота, і знаходження десь там, де ви мене шукаєте», – заявив член ЦВК.

Юрій Буглак відмовився відповісти де саме він перебуває зараз: «Я вам не відповім це питання. Ви журналіст-розслідувач і маєте змогу встановити моє місцезнаходження».

Як з’ясували «Схеми», родина посадовця живе у передмісті Маямі, у штаті Флорида (США).

Конкретне місце проживання журналісти встановили із соціальних мереж дружини Юрія Буглака та матері його дитини ― Тетяни Ртищевої. У своєму профайлі LinkedIn вона вказує, що з січня 2022 року живе у Голлівуді, штат Флорида – це містечко поруч з Маямі на узбережжі Атлантичного океану.

Юрій Буглак разом з дружиною Тетяною – учасники групи в Telegram під назвою «Барахолка в Маями».

Тетяна – учасниця групи «Живем в Майами, говорим по-русски» у Facebook. Там вона опублікувала світлину, завдяки якій журналістам вдалося вирахувати локацію, де вона була зроблена.

Це житловий комплекс The Wave у місті Голлівуд штату Флорида.

Член ЦВК живе в Маямі, за цей час отримав півтора мільйона з бюджету (ФОТО) 3
Член ЦВК живе в Маямі, за цей час отримав півтора мільйона з бюджету (ФОТО) 6

Комплекс розташований прямо на узбережжі Атлантичного океану. Там є басейни, спа, фітнес-центр та свій вихід до пляжу.

«Схеми» запитали у Юрія Буглака, чому він не дослухався до заклику президента України, який той адресував усім представникам держави, повернутись в Україну.

«У кожної людини в певний момент є індивідуальна ситуація, яка стосується її життя, здоров’я, її сім’ї, і так далі», – відповів Буглак. І додав, що на його думку заклик президента не поширювався на членів ЦВК.

«Я не олігарх, і не депутат», – заявив Буглак. У місті Ужгород чи в якомусь закордонному місті працювати і отримати зарплату – в чому різниця?Буглак

«Тим паче, що в організації, де я працюю, є взагалі унікальна особливість, – вона одна з перших у країні ухвалила рішення, що може працювати в онлайн-режимі.

Скажіть, хіба є різниця перебувати, наприклад, в місті Ужгород або в місті Івано-Франківськ, або в місті Вінниця, чи в якомусь закордонному місті, працювати і отримати зарплату? В чому різниця? В місті Кошице і місті Ужгород. В чому різниця для посадовця, якщо він має право працювати дистанційно?», – каже Буглак.

Голова ЦВК Олег Діденко у коментарі «Схемам» сказав, що з юридичної точки зору у нього не було підстав внести подання на звільнення Буглака з посади.

Моральний бік питання прокоментував так: «З морального боку тут може бути багато питань. Але мені не правильно коментувати дії колег, я такий самий член ЦВК, як і інші. Коли мене головою обирають ― я маю певні додаткові адміністративні та організаційні функції, але вони не є безпосередньо моїми підлеглими в прямому сенсі цього слова. Я їх не приймаю на роботу і не звільняю. Мені, мабуть, не правильно коментувати дії колег».

В Україні Буглак має під Києвом 4 земельних ділянки загальною площею майже 50 соток. Володіє двома будинками – на 390 і 85 квадратів – у Вишгороді та селі Хотянівка Вишгородського району. А також двома квартирами – у центрі Києва та на Подолі. Ще дві квартири в столиці має його дружина. Дані про це обліковуються у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

В останній, публічно доступній декларації за 2018 рік посадовець задекларував позашляховики Land Rover Discovery Sport 2017 року та Land Rover Freelander 2013 року, а також колекцію дорогих годинників: Rotap Maranello з рожевого золота, Breguet – із жовтого, Chopard з білого та Marius Lacroix – з титановим корпусом, а також смарт годинник Louis Vuitton. Тоді Буглак декларував, що має готівкою 990 тисяч доларів, 725 тисяч гривень та 120 тисяч євро.

Хоча під час воєнного стану немає виборів – ЦВК все одно працює, бо це постійно діючий орган, – каже голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Члени ЦВК пропонують проєкти законів, за якими відбудуться вибори після війни.

«В законі про ЦВК обовʼязки членів в мирний час не відрізняються від обовʼязків у воєнний час», – пояснює Айвазовська. Тому комісія і працює в штатному режимі навіть під час війни. Наприклад, адмініструє Реєстр виборців України, працює над удосконаленням виборчого законодавства, стежить за дотриманням законів політичними партіями.

Під час війни у ЦВК є і додаткові обовʼязки – захищати дані виборців та держреєстри, щоб до них не отримали доступ зловмисники, зокрема російські окупанти, та не завдали шкоди українцям.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube