Оголошено тимчасові коридори для торгівельних суден, що йдуть до/з портів України


15:1310.08.2023

Згідно з наказом навігаційного доручення ВМС ЗСУ №6 від 08.08.2023, були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України.

При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку російської федерації.

Про це повідомили в Командуванні ВМС ЗСУ, передає Інше ТВ.

Раніше дані маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом.

Міжнародна морська організація закликала росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі.

Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росіі 24.02.2022 р.

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в поточних умовах.

Нагадаємо, що останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня. Після виходу росіі з Зернової угоди держава-агресор атакувала портову зернову інфраструктуру з метою припинити доступ українського продовольства на світові ринки. Світові лідери, в тому числі краін Африки, закликали росію припинити шантаж продовольством та не перешкоджати українському агроекспорту.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна розширить можливості експорту зерна – на рейді біля гирла Бистре будуть завантажувати панамакси© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube