Рашисти мінують все – своїх загиблих і навіть поранених, – Reuters (ФОТО)


08:0204.08.2023

Російські військові мінують тіла своїх товаришів по службі і навіть поранених, яких потім намагаються врятувати українські бойові медики.

Про це пише видання Reuters, а ІншеТВ традиційно переклало для вас цей текст.

“Коли вони знайшли тіла російських військових на покинутій позиції, щось у них виглядало не так.

“Їх було троє чи четверо. Двоє хлопців лежали один на одному, що викликало у нас підозру, адже якби стався вибух, їх би розкидало в різні боки, а тут один лежить на іншому”, – розповів Володимир, 47-річний сапер, який виконує чи не найнебезпечнішу роботу в Україні: розміновує територію на фронті.

“Ми добре зробили, що не зачепили їх, тому що коли ми дісталися туди з “кошеням”, то побачили, що під ними була міна ПМ”, – сказав він.

Кошеня – це складний сталевий гак, який сапери використовують для знешкодження мін-пасток, прозваний так за свої висувні щипці, що висуваються, як котячі кігті. ПМ – це протипіхотна міна радянських часів.

“Вона вибухнула і підірвала їх обох, але ми залишилися в безпеці, слава Богу”.

Окупаційні російські війська встановили міни та міни-пастки на сотнях кілометрів українського фронту – тактика, яку київське командування називає основною причиною того, що їхній довгоочікуваний літній контрнаступ сповільнився до повзучості.

САПЕРИ ЙДУТЬ ПЕРШИМИ
Для саперів, таких як Володимир, кожен день приносить смертельний ризик, адже вони намагаються розмінувати місцевість, щоб спочатку їхні побратими могли просуватися вперед, а згодом і цивільні могли повернутися додому.

“Щодня ми втрачаємо одного сапера, пораненого або загиблого. Це небезпечна робота. І незалежно від того, чи наступає ціла бригада, чи на завдання виходять 12 хлопців, першими завжди йдуть сапери. Це дуже небезпечно”, – сказав він.

Росіяни “мінують все. Відкриті двері, коробки та ящики, навіть іграшки”, – сказав він. Навіть своїх загиблих: “Вони знають, що наші медичні евакуаційні групи забирають поранених і загиблих, під якими вони потім знаходять ці вибухівки. І це дуже небезпечно для нас”.

За словами Олександра, анестезіолога 128-ї бригади, який лікує бойові поранення у прифронтовому польовому госпіталі, міни завдали колосальних втрат у перший місяць контрнаступу, розпочатого у червні.

Після того, як міни змусили командирів уповільнити наступ, кількість поранених, що прибувають до його шпиталю, помітно зменшилася. Але сапери продовжують гинути.

“На цьому напрямку місцевість сильно замінована, і саме тому вона долається так повільно, – каже він.

“У нас були випадки, коли привозили п’ять-шість поранених, і більшість з них виявлялися саперами. Тобто, там настільки щільно замінована територія, що навіть один крок убік від вже розмінованого маршруту – і це може закінчитися досить фатально”.

Українські заводи взялися за виготовлення спорядження, яке допоможе убезпечити саперів. Окрім гачків-“кошенят”, підрозділу Володимира передали “черевики-павуки”, які піднімають кожну ногу від землі на чотирьох металевих ніжках, тож вибуховий пристрій не спрацьовує безпосередньо під тілом сапера.

Рашисти мінують все - своїх загиблих і навіть поранених, - Reuters (ФОТО) 1
Рашисти мінують все - своїх загиблих і навіть поранених, - Reuters (ФОТО) 3

Їх виготовляє Ігор Єфименко на заводі в Харкові на основі модифікованого канадського прототипу. Він розповів Reuters, що запропонував цю ідею екстреним службам після того, як його родич втратив палець на нозі через міну-метелика.

Олександр, медик, який лікує саперів на фронті, знає, що небезпека ще не скоро мине.

“Саперів однозначно не вистачає, а враховуючи інтенсивність мінування, навіть після війни сапери будуть однією з основних професій, – каже він.

“Нам би хотілося просто прокинутися одного дня, ніби це був кошмар, поганий сон, і ми просто знизали плечима, вмилися холодною водою, і все це залишилося десь там, позаду. Але це реальність”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube