Угорські прикордонники знущалися з українських дітей на кордоні. Деталі скандалу (ФОТО, ВІДЕО)


09:0931.07.2023

Угорські прикордонники влаштували справжній терор учасникам дитячого ансамблю, який їхав на гастролі в ЄС. Вони годинами в спеку тримали цілий автобус дітей, а коли знайшли в аптечці один джут, із простроченим терміном придатності, усім дітям дали депорт.

Про це розповів керівник Народного ансамблю танцю “Вітамінчики” Олег Мельник в ефірі “Українського радіо“.

Деталі скандального інциденту

Автобус з українськими дітьми без проблем перетнув кордон з української сторони у пункті “Лужанка”, а от труднощі уже почалися на угорській території. При цьому учасники ансамблю мали усі необхідні документи, уточнює РБК-Україна.

“Ми не одноразово перетинали кордон у цьому пункті і кожного разу прикордонники поводились неналежно. Усім своїм виглядом вони показували, що не хочуть, аби ми гастролювали за кордоном. Ми чекали багато годин, вони спершу щось у журналі водіїв перевіряли, тоді причепилися, що вогнегасники прострочені. Сказали, що маємо повернути автобус назад. І це все відбувалося так агресивно, вони взагалі не звертали увагу на дітей і на спеку”, – розповів Мельник.

Угорські прикордонники знущалися з українських дітей на кордоні. Деталі скандалу (ФОТО, ВІДЕО) 1
Угорські прикордонники знущалися з українських дітей на кордоні. Деталі скандалу (ФОТО, ВІДЕО) 5

Після цього вони почали перевіряти аптечку і знайшли джгут, термін якого закінчився.

Угорські прикордонники знущалися з українських дітей на кордоні. Деталі скандалу (ФОТО, ВІДЕО) 3
Угорські прикордонники знущалися з українських дітей на кордоні. Деталі скандалу (ФОТО, ВІДЕО) 6

“Нас шокувало, що це все відбувалося з приниженням, маханням руками. І ти відчуваєш себе не людиною. Відношення до нас було негативне. Деякі діти почали плакати. Ми вийшли і заспівали гімн. Прикордонники бігали біля нас з автоматами, а коли побачили наш прапор – то взагалі було якесь дикунство. Казали його зняти, потім ще й показували непристойні жести”, – додає керівник.

При цьому керівник ансамблю зазначив, кілька інших угорських прикордонників самі були здивовані поведінкою своїх колег.

Діти таки потрапили на міжнародний фестиваль

Українські діти таки добралися на міжнародний фестиваль і виступили в Сараєво, ймовірно, перетнувши кордон з ЄС в іншому пункті.

Зараз колеги Мельника звертаються до українських структур, аби вирішити це питання на міжнародному рівні і не допускати таких ситуацій надалі.

Мельник наголосив, що “наші діти – маленькі герої”, бо не здалися і завдяки своїй наполегливості таки потрапили на фестиваль і змогли виступити, представивши Україну.

На цей інцидент активно відреагувало багато користувачів у соцмережах. Українці тепер вимагають реакції з боку влади.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube