НОК України закликав президента МОК втрутитися у справу з дискваліфікацією Ольги Харлан та запобігти подібним ситуаціям в інших видах спорту (ДОКУМЕНТ)


18:4028.07.2023

Президент НОК України Вадим Гутцайт звернувся до президента МОК Томаса Баха, в якому відзначив, що прийняте Міжнародним олімпійським комітетом рішення не запрошувати НОКи Російської Федерації та Білорусі для участі в Іграх XXXIII Олімпіади в Парижі у 2024 році уможливило участь українських спортсменів у кваліфікаційних змаганнях з усіх видів спорту.

Про це йдеться в офіційному повідомленні НОК України, передає Інше ТВ.

Президент НОК України наголосив при цьому на непоодиноких випадках недотримання або неефективного виконання міжнародними федераціями Рекомендованих умов участі окремих нейтральних спортсменів і допоміжного персоналу з російськими та білоруськими паспортами у міжнародних спортивних змаганнях, затверджених МОКом 28 березня 2023 року.

Зокрема, висловлено обурення щодо ситуації, яка мала місце під час чемпіонату світу з фехтування в Мілані, де Анна Смірнова здійснила провокацію проти української шаблістки Ольги Харлан, яку в подальшому несправедливо було дискваліфіковано.

«Оскільки ця ситуація ставить під сумнів принцип чесних змагань для українських спортсменів з «незалежними нейтральними атлетами» згідно з Рекомендованими умовами, просимо Вас та Виконком МОК терміново втрутитися в цю справу, щоб Ольга Харлан мала змогу продовжити участь у командних змаганнях на Чемпіонаті світу з фехтування у Мілані 2023 року, а також для запобігання подібним ситуаціям в інших видах спорту…», – йдеться в листі.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаївська шаблістка Ольга Харлан здолала росіянку на старті чемпіонату світу з фехтування і відмовилась потиснути їй руку (ВІДЕО).

Після цього стало відомо, що Миколаївську шаблістку Ольгу Харлан все ж дискваліфікували з чемпіонату світу з фехтування. Але ми все одно нею пишаємось.

Ввечері вчора стало відомо, що Федерація фехтування України подала апеляцію до Бюро Міжнародної федерації фехтування (FIE) на рішення Технічного директорату змагань щодо дискваліфікації олімпійської чемпіонки Ольги Харлан, яка відбулася сьогодні, 27 липня, під час особистих змагань з жіночої шаблі на чемпіонаті світу у Мілані.

«Я діяла своїм серцем. І я дякую кожному за підтримку!»: миколаївська шаблістка Ольга Харлан звернулась до українців (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube