Розвідка США підтверджує переміщення ядерної зброї з РФ у Білорусь


16:1622.07.2023

Розвідувальне управління Міністерства оборони США (DIA) не має “жодних підстав сумніватися” в заяві президента Росії Володимира Путіна про те, що Росія перевезла першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі, заявили в п’ятницю високопоставлені чиновники DIA.

Про це пише CNN, а ми переклали для вас цей текст.

Минулого місяця на Петербурзькому міжнародному економічному форумі Путін заявив, що “перші [російські] ядерні боєголовки були доставлені на територію Білорусі”, додавши, що вони були розміщені там для “стримування”.

За даними Федерації американських вчених, Росія має близько 4 477 розгорнутих і резервних ядерних боєголовок, в тому числі близько 1 900 тактичних ядерних боєзарядів. Незрозуміло, яку частину цього арсеналу Путін має намір перемістити, а американські і західні офіційні особи публічно не підтвердили, що будь-яка зброя була передана Білорусі.

Але в п’ятницю високопоставлені чиновники DIA заявили невеликій групі журналістів, що аналітики не мають “жодних підстав сумніватися” в заявах Путіна і не мають підстав сумніватися в тому, “що вони досягли певного успіху” в передачі озброєнь.

Чиновники не стали розголошувати, чому вони так вважають. Вони визнали, що американській розвідці важко відстежити цю зброю навіть за допомогою супутникових знімків.

Американські і західні офіційні особи заявили CNN на початку цього місяця, що не схоже на те, що Білорусь завершила модернізацію необхідних сховищ для розміщення тактичної ядерної зброї, і що наявні супутникові знімки не показали жодних ознак підготовки і безпеки, які були б стандартними на російському ядерному об’єкті.

Однак інші джерела повідомили CNN, що в Білорусі є різні об’єкти ще з радянських часів, на яких цілком можливо розмістити деяку частину цієї зброї.

Відповідаючи минулого тижня на запитання, чи бачив він ознаки того, що Росія перемістила зброю, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес сказав CNN, що Велика Британія “бачила ознаки того, що це відбувається”, і зазначив, що Путін “не завжди бреше”. Однак під тиском преси Уоллес також відмовився уточнити, які саме ознаки він бачив.

Речник Державного департаменту Метью Міллер також відмовився відповідати на запитання про те, де насправді знаходиться зброя, але сказав, що США очікують, що Росія “дотримуватиметься” своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

“Я скажу, що ми продовжуємо активно стежити за повідомленнями про російсько-білоруську домовленість, щоб гарантувати, що Росія збереже контроль над своєю зброєю в разі її розгортання в Білорусі і виконає свої зобов’язання за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”, – сказав він під час брифінгу 11 липня. “Ми будемо уважно стежити за будь-якими відхиленнями з боку Росії”.

Минулого місяця президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в разі агресії він “без вагань” застосує російську тактичну ядерну зброю, розміщену на білоруській землі.

Але високопоставлені чиновники DIA заявили, що вони не вірять, що Лукашенко матиме якийсь контроль над арсеналом. Швидше за все, він буде повністю контролюватися Росією, сказали чиновники.

Представники Міністерства оборони також заявили, що вони не вважають, що переміщення зброї до Білорусі змінить глобальний ядерний ландшафт або збільшить ризик ядерного інциденту, оскільки зброя буде зберігатися, а не передислокована, і контролюватиметься російськими військами.

Міллер також заявив, що США “не бачать жодних причин для коригування нашої власної ядерної позиції, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю”.

У своєму виступі минулого місяця Путін заявив, що решта тактичної ядерної зброї, яку Росія має намір перевезти до Білорусі, буде передана “до кінця літа або до кінця року”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube