Російські війська відступають під Бахмутом, – ISW


07:0420.07.2023

Відсутність підкріплення та ротацій у близький тил для відпочинку змушує російські війська відступати без можливості повернути втрачені позиції на Запорізькому фронті та на південь від Бахмута Донецької області.

Про це повідомляє ISW.

Ймовірно, відсутність підкріплення в окупантів на південь від Бахмута загрожує серйозними наслідками для всього російського угрупування в цьому районі.

Українські війська 19 липня вели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту, і на всіх досягли успіхів. На кадрах із геолокацією, опублікованих 19 липня, видно, що ЗСУ просунулися вперед біля Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили продовжували наступальні операції на північ від і на південь від міста Бахмут і змусили російські війська відступити з позицій на північний схід від Оріхово-Васильівки (11 км на північний захід від Бахмута).

ЗСУ також продовжували наступальні дії на бердянському та мелітопольському напрямках. Повідомлялося, що українські сили просунулися більш як на кілометр у невстановленому районі мелітопольського спрямування.

“Південна вісь”

Українські війська продовжували контрнаступальні операції в районі західного кордону Донецької та східного Запорізької областей і просувалися в цьому районі.

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 липня, показують, що українські війська просувалися на північ від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). У Генштабі України повідомили, що українські війська досягли успіху на напрямках Велика Новосілка-Старомайорське та встановили контроль над новими невизначеними посадками.

Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ майор Валерій Шершень повідомив, що українські десантники здійснили значну кількість наступальних дій на напрямку Велика Новосілка-Старомайрське. Він зазначив, що російські війська втрачають вогневе керування в цьому районі і що це вектор українського просування на Бердянськ.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила 18 липня, що українські сили також досягли успіху на лінії Велика Новосілка-Урожайне.

У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Рівнополя, Новодарівки та на північ від Приютного.

Шершень повідомив, що українські сили просунулися більше ніж на кілометр у невизначеному районі в напрямку Мелітополя. Маляр заявила, що українські війська досягли успіху на лінії Мала Токмачка-Новопокровка.

Пов’язаний з Кремлем “воєнкор” стверджував, що українська артилерія вразила російські військові склади в Бурчаку (42 км на південний захід від Оріхова).

Російські джерела продовжують поширювати кадри, які вказують на те, що українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області.

Ключові висновки ISW:

  • Російські війська завдали масованого ракетного удару по портовій та зерновій інфраструктурі на півдні України, що, ймовірно, ще більше підкреслить заперечення Росії проти відновлення зернової угоди.
  • Офіс президента ПАР оголосив, що президент Росії Володимир Путін не буде особисто присутній на саміті БРІКС у Йоганнесбурзі у серпні 2023 року.
  • 19 липня вибух на російському полігоні в окупованому Кіровському районі (Іслам-Терек) на південному сході Криму порушив використання траси “Таврида”, яка сполучає східний Крим із Севастополем.
  • Українські війська продовжували наступальні дії в районі Куп’янська, в районі Кремінної, в районі Бахмута та на лінії Авдіївка – Донецьк.
  • Російські війська продовжували наступальні дії межі Куп’янськ – Сватово – Кремінна, біля Авдіївки.


© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube