Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО)


20:3519.07.2023

Колишній керівник Служби безпеки України Іван Баканов отримав свідоцтво адвоката (№ 4224) від Ради адвокатів Полтавської області.

Цей факт «Главкому» підтвердив сам Баканов. В ексклюзивному коментарі він уточнив, що повністю виконав визначену процедуру: склав іспити, пройшов піврічне стажування, склав присягу та отримав посвідчення.

Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 1
Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 7

Нагадаємо, раніше інформацію про те, що Баканов став адвокатом, оприлюднив керівник Ради адвокатів Володимир Скукіс. За його даними, Іван Баканов отримав свідоцтво 27 червня. Скукіс також підтвердив, що Баканов особисто перебував у Полтаві.

Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 3
Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 8

Скукіс пояснив, чому саме Рада адвокатів Полтавщини посвячувала Баканова у адвокати. Діючим законодавством передбачене складання іспитів за місцем проживання. Рада адвокатів України уточнила: це може бути реєстрація місця проживання (прописка), а може бути право власності, яке підтверджується витягом з реєстру, це може бути і на підставі користування приміщенням (що засвідчує договір оренди).

«Після війни багато кваліфікаційно-дисциплінарних комісій припинили свою роботу або працюють нерегулярно, наприклад, у Києві чи Харкові. Тому досить часто претенденти демонструють нам саме договір оренди. Так було і з Іваном Бакановим. Це його самостійне рішення», – зазначив Скукіс виданню «Полтавщина».

Баканов у коментарі «Главкому» підтвердив усі ці деталі. А також надав свої фото з Полтави, які доводять факт його перебування там. Ексглава СБУ також зазначив, що разом з ним адвокатські посвідчення отримали ще кілька відомих осіб. Проте розголошувати їхні імена ексглава СБУ не став.

Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 5
Питаєте, де Баканов? А він тепер адвокат (ФОТО) 9

Нагадаємо, сьогодні колишні керівник Головного управління розвідки та Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк в інтерв’ю «Українській правді» критично оцінив роботу Баканова на посаді глави СБУ. «Не маючи власних знань, він мав покладатися у своїй діяльності на людей, які перебували всередині. Це були не найкращі люди у Службі безпеки України», – зазначив Кондратюк. 

«Главком», користуючись нагодою, попросив Івана Баканова прокоментувати свіжий випад на свою адресу. Ексглава СБУ зазначив: «Я не знаю такого контррозвідника – Кондратюка. Я знаю Кондратюка, який «шив берети для військових».

Водночас, коментуючи останні заяви діючого глави СБУ Василя Малюка, Баканов заявив, що пишається проєктами, які були започатковані під час його головування у Службі.

Зокрема мова про морські дрони, які вчергове атакували і пошкодили Кримський міст 17 липня. «Мені пощастило, бо разом з Головнокомандувачем ЗСУ вийшло зібрати унікальних фахівців з усього світу для реалізації проєкту морські дрони. Це унікальний проєкт, який буде вивчатися в найкращих військових академіях світу, бо він повністю змінює майбутню оперативно-тактичну модель ведення бойових дій на морі», – зазначив Баканов. «Я дуже пишаюся, що згадані паном Малюком операції є успішними і почали реалізовуватися відразу після початку повномасштабного вторгнення. Вони успішні не тільки з військової точки зору, а й з емоційної. Саме ці операції додали українцям віри в те, що ворога можна перемагати», – додав ексглава СБУ. 

Баканов відмовився відповісти ще на кілька питань, пообіцявши, що згодом він знайде таку можливість.

Нагадаємо, Іван Баканов очолював Службу безпеки України з 29 серпня 2019 року по 19 липня 2022 року.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube