Дія зернової угоди зупинилась – прессекретар путіна пєсков каже, що вона поновиться, якщо будуть виконані умови росії


12:5517.07.2023

Дія зернової угоди у понеділок припиняється. Як тільки її російську частину буде виконано, росія негайно повернеться до її реалізації.

Про це заявив прессекретар путіна дмитро пєсков, якого цитують російські ЗМІ, передає Інше ТВ.

“Фактично чорноморські домовленості припинили свою дію сьогодні. Як сказав уже раніше президент російської федерації – закінчується термін 17 липня, на жаль, частина, що стосується росії, цих чорноморських домовленостей не виконана досі, тому її дія припиняється. Як тільки російська частина домовленостей буде виконана , російська сторона повернеться до реалізації цієї угоди, негайно. Де-факто така ситуація”, – сказав пєсков журналістам.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи можна вважати це офіційною заявою про те, що зернова угода своє існування припинила, він повторив: “Вона зупинилася. Зернова угода зупинилася, як тільки буде виконано російську частину, російська сторона повернеться негайно до реалізації цієї угоди”.

При цьому прес-секретар президента рф негативно відповів на запитання, чи атака на Кримський міст, що сталася в понеділок, може вплинути на позицію росії щодо зернової угоди і стати аргументом на користь відмови від її продовження.

“Ні, це не пов’язані абсолютно події. Ви знаєте, що ще до цієї терористичної атаки власне позиція була заявлена президентом путіним”, – сказав пєсков.

Як повідомляло Інше ТВ, для продовження зернової угоди росія висуває перелік умов. Причому, безпосередньо від України може залежати лише одна з них – відновлення транзиту по аміакопроводу Тольятті-Одеса, яке є сумнівним не тільки з економічної доцільності, але і щодо безпеки транспортування по трубопроводу, пошкодженому внаслідок військових дій. Інші вимоги –  перепідключення “Россільгоспбанку” до системи міжнародних платежів SWIFT, відновити імпорт сільгосптехніки та запчастин, розморозити активи російських компаній та дозволили налагодити транспортну логістику і страхування – залежать від міжнародних партнерів і радше нагадують звичайний шантаж, ніж бажання до перемовин.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube