Чим загрожує пошкодження реакторів на ЗАЕС, який найгірший сценарій? Відповідь експерта (ВІДЕО)


12:3805.07.2023

Російські загарбники на Запорізькій АЕС можуть піти за сценарієм знищення можливості використання реакторів. Тож є побоювання, що ворог буде добиватися того, аби у нас не було навіть шансів відновити їхню роботу.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Я боюся (…), що московський режим піде по сценарію: “Не буде наше – не буде нічиє”. Себто вони просто знищать можливість відновити роботу станції, вони знищать можливість відновити роботу реакторів – це вони можуть зробити”, – заявив Харченко.

Який найгірший сценарій?

При цьому він зазначив, що найгірший сценарій – це фактичний підрив реакторів, знищення кришок реакторів, викид радіоактивних речовин в атмосферу. Але, якщо росіяни завезуть на станцію дилетантів, то вони не зможуть здійснити це.

“Дилетанти не зможуть так підірвати. Це складна технічна задача. Величезні об’єкти, дуже важко їх підірвати – це розрахунки треба місяці вести, як саме треба їх підривати”, – вважає експерт.

Він пояснив, що для такого підриву потрібна величезна кількість вибухівки, правильні місця закладення і так далі.

У разі пошкодження реакторів на ЗАЕС. Чим це загрожує?

“Тому якщо чесно, я не дуже розглядаю такий сценарій. Я боюся, що вони дійсно знищать можливість використання реакторів, що вони будуть добиватися того, щоб у нас не було навіть шансів відновити їхню роботу. Що ми не зможемо її відновити, і це будуть просто радіоактивні могильники великого розміру. От цього я дійсно боюся, і мені дуже шкода, тому що це дуже важливий актив”, – резюмував Харченко.

Ситуація навколо ЗАЕС загострилася

Нагадаємо, що російські пропагандисти та офіційні особи загострили свою риторику навколо ситуації на ЗАЕС. Вчора окупанти заявили, що ЗСУ нібито 5 липня вночі “атакують АЕС дронами-камікадзе та “Точкою У”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube