Засуджено замовників нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк – Владислав Мангер та Олексій Левін отримали по 10 років за гратами (ФОТО)


12:5726.06.2023

За публічного обвинувачення Офісу Генпрокурора колишніх голову Херсонської облради Владислава Мангера та помічника депутата Херсонської обласної ради Олексія Левіна визнано винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Катерини Гандзюк (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України).

 Про це повідомили в Офісі Генпрокурора України, передає Інше ТВ.

Прокурори просили максимально можливе покарання обом – 10 років позбавлення волі. Суд погодився з доводами та позицією прокурорів та призначив їм покарання у виді 10 років увʼязнення. А також стягнути на користь потерпілих по 5 млн грн моральної шкоди.

Прокурори у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської облради Владислав Мангер на ґрунті особистої неприязні вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До безпосередньої організації злочину він залучив помічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна. Той у свою чергу зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за грошову винагороду залучити виконавців та пособників скоєння злочину.

31 липня 2018 близько 8:45 виконавець облив Катерину Гандзюк сірчаною кислотою поблизу під’їзду її будинку.

На початку серпня 2018 року помічник депутата Херсонської облради, діючи з відома та за дорученням голови облради, під час особистої зустрічі сплатив Торбіну обіцяні для співучасників 4500 доларів США, ще 500 доларів надали раніше як завдаток.

4 листопада 2018 року Катерина померла. 40 відсотків її тіла було уражено хімічними опіками.

У червні 2019 року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Торбіну – 6,5, Грабчуку – 6, Васяновичу та Вишневському – по 4, Горбунову – 3 роки позбавлення волі.

Як повідомляло Інше ТВ, восени 2020 року Приморський райсуд Одеси визнав Ігоря Павловського винним у прихованні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк – йому було призначено покарання у вигляді двох років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік.

Під час розгляду справи Ігор Павловський підтвердив провину голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера в замовленні вбивства Катерини Гандзюк.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube