Без реформ не буде інвестицій у відновлення України, – посол Британії


12:5720.06.2023

Проведення реформ під час війни є надскладним завданням, однак вони є запорукою для залучення інвестицій, необхідних для відновлення України.

На цьому наголосила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у блозі для “Української правди”.

-Я відвідала багато громад, спустошених смертями та руйнуваннями, спричиненими російською агресією проти України. Підрив греблі Каховської ГЕС – лише один із нещодавніх серйозних наслідків російського вторгнення, оскільки російські війська продовжують невибіркові обстріли критично важливих об’єктів української інфраструктури та мирних житлових кварталів.

Водночас скрізь, куди б я не поїхала і де б не спілкувалася з місцевими мерами та лідерами громад, я бачу абсолютну рішучість людей відбудувати свою країну і повернути життя до нормального стану, як під час війни, так і після її завершення. Люди також розуміють, що відбудова потребуватиме багато зусиль і ресурсів.

За оцінками Світового банку, вартість відновлення України вже перевищила 411 мільярдів доларів і росте з кожним днем. Це робить проєкт з відбудови України одним з найбільш амбітних і дорогих з часів Другої світової війни. Для його успішної реалізації Україні знадобиться співпраця не лише з урядами інших країн, але й з бізнесом. Тільки приватний сектор здатен мобілізувати інвестиції в масштабах, необхідних для задоволення потреб відновлення України. Нам потрібно об’єднати зусилля і створити умови для масштабних інвестицій з боку приватного сектору, щоб відбудувати зруйноване.

Саме про це йтиметься на Конференції з питань відновлення України (URC) 21-22 червня в Лондоні. З нашими українськими друзями ми об’єднуємо світ, щоб створити умови для реконструкції. Ми обговоримо, чим можуть допомогти міжнародні партнери й що має зробити сама Україна.

Без реформ не буде інвестицій у відновлення України, - посол Британії 1
Без реформ не буде інвестицій у відновлення України, - посол Британії 3

Зараз зрозуміло одне – перемоги лише у війні самої по собі недостатньо. Українці теж розуміють необхідність продовження реформ. Реформи – це запорука залучення інвестицій. Такі принципи, як верховенство права, незалежність судової системи, нульова толерантність до корупції, прозорість державного управління та інші, є вирішальними для інвесторів і критично важливими для майбутнього України.

Надскладне завдання – продовжувати реформи, в умовах повітряних атак чи дисбалансу в енергетичній системі, спричинених ударами Росії. Але я знаю, що Україна переможе. Я бачу, як вона перемагає щодня. Її люди продемонстрували мені це. І я впевнена, що Україна продемонструє це і інвесторам усього світу на Конференції.

URC є чудовою можливістю визначити шляхи сприяння приватним інвестиціям у відбудову та розбудову економічного майбутнього України – сучасного, відкритого та сталого. Я сама буду там і розповідатиму всім про видатних людей України та світле майбутнє, яке вони хочуть побудувати як активний і відповідальний гравець на міжнародній арені.

Приєднуйтесь!© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube