В Естонії знайшли механізм конфіскації активів РФ на користь України


11:2517.06.2023

Уряд Естонії першим у Європі схвалив засади використання заморожених у країні російських активів для підтримки України.

Про це заявив Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, пише ERR.

Зазначається, що Естонія стала першою європейською країною, яка розробила таке правове рішення.

“Європейський союз працює над пошуком цього юридичного варіанту, але ми підготували юридичне рішення, за якого ми можемо використовувати заморожені активи Росії як країни-агресора і використовувати їх як компенсацію для потреб відновлення України», – заявив Цахкна.

За його словами, МЗС найближчим часом внесе до уряду проєкт відповідної поправки до закону.

У глобальному масштабі аналогічний захід також розроблено, наприклад, у Канаді. А в США законопроєкт про конфіскацію і передачу Україні активів Росії як репарацій за збитки від розпочатої російським президентом Володимиром Путіним війни було офіційно зареєстровано, передають ранкові теленовини ERR.

За словами президента України Володимира Зеленського, йдеться про вагомий міжнародний крок. Зеленський також закликав конфісковувати гроші представників російської еліти і в інших країнах.

“Російський правлячий клас не цінує людей і готовий розкидатися сотнями тисяч людських життів. А ось грошей – вкрадених, між іншим, грошей – їм шкода. Вони цінують своє майно. Їх треба повністю позбавити цього і передати гроші на благо тих, хто постраждав унаслідок російської агресії, унаслідок цієї війни з терором, на благо нашої країни і нашого народу”, – заявив Зеленський.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube