Діди триндять? “Беларускі Гаюн” не зафіксував переміщення/прибуття ядерної зброї РФ до Білорусі


09:5817.06.2023

У моніторинговій групі вважають, що Олександр Лукашенко, ймовірно, не володіє повною інформацією про розміщення ядерної зброї в Білорусі.

Наразі немає підтверджень тому, що Російська Федерація перекинула частину своєї тактичної ядерної зброї (ТЯО) на територію Республіки Білорусь.

Про це повідомила моніторингова група “Беларускі Гаюн”.

У джерелі згадується, що під час виступу на форумі ПМЕФ президент РФ Володимир Путін заявив про прибуття перших ядерних зарядів до Білорусі. При цьому аналітики не бачать фактів, які б підтверджували цю інформацію.

Автори публікації також зазначили, що протягом останніх місяців Володимир Путін та Олександр Лукашенко озвучили низку тез, які суперечать один одному.

Діди триндять? "Беларускі Гаюн" не зафіксував переміщення/прибуття ядерної зброї РФ до Білорусі 1

Так, 25 березня Путін заявив, що РФ перекине ТЯЗ до Білорусі до 1 липня 2023 року. Пізніше, 9 червня, він сказав, що розміщення ядерної зброї у Білорусі розпочнеться після 7-8 липня. При цьому Лукашенко 25 травня стверджував, що переміщення ТЯВ до його країни вже розпочалося.

На думку аналітиків, подібні суперечності вказують на те, що Лукашенко не володіє всією інформацією про розміщення ТЯВ у Білорусі та не контролює цей процес.

У моніторинговій групі також вважають, що Путін і Лукашенко можуть вести кампанію з дезінформації, щоб створити політичний тиск напередодні саміту НАТО.

“Також хочемо підкреслити, що в заяві 16 червня Путін не уточнив тип, за його словами, переміщених до Білорусі боєприпасів. Раніше ж анонсувалася передача боєприпасів для застосування штурмовиками Су-25 і ОТРК “Іскандер”. Імовірним же способом доставки називали залізничний транспорт.

Повторимо, на поточний момент нашою моніторинговою групою не зафіксовано переміщення/прибуття ТЯЗ із РФ до Білорусі”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube