Трюдо оголосив про черговий пакет військової допомоги, в рамках якого – конфіскований “Руслан”


17:1310.06.2023

Уряд Канади надасть Україні новий пакет військової допомоги вартістю 500 млн доларів. Крім цього, Оттава візьме участь в авіаційній коаліції.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на прес-конференції із президентом Володимиром Зеленським у Києві.

За його словами, Канада надала Україні понад 8 млрд доларів, також – понад один мільярд доларів військової допомоги.

“Наш бюджет розширено до двох мільярдів кредиту уряду України з метою підтримки України, відновлення та реконструкції. Ми надамо 500 млн доларів нового фінансування для військової допомоги”, – заявив Трюдо.

Він повідомив, що Оттава передасть українським військовим 287 додаткових ракет АІМ-7 Sparrow і 10 тисяч снарядів калібром 155 міліметрів. Крім того, Канада передасть Україні конфіскований російський літак Ан-124 “Руслан”. За словами прем’єр-міністра, літактакож відправлять у рамках нового пакету військової допомоги.

Також Трюдо оголосив, що Канада приєднається до багатонаціональних зусиль з навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

“Ми в Канаді станемо частиною інтернаціональних тренувань, щоб провести тренування в програмі користування літаками. Також приєднаємося до ініціативи навчань з управління танками Leopard”, – заявив канадський прем’єр.

Нагадаємо, сьогодні в Київ з неоголошеним візитом прибули прем’єр Канади Джастін Трюдо і Христя Фріланд (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube