Дніпро перестає бути судноплавним до ДніпроГЕСу, суда терміново перебазовують в Запоріжжя


10:0608.06.2023

Цивільні судна з Каховського водосховища перебазують до Запоріжжя, щоб вони не залишились на мілині.

Про це повідомив голова Адміністрації судноплавства Євген Ігнатенко.

-Такий терористичний акт рф матиме катастрофічні наслідки для всього регіону в цілому та майбутнього відновлення судноплавства зокрема. Через різке підтоплення територій зруйновано та виведено з ладу інфраструктуру портів та терміналів, розташованих в області, багато затонулих суден. Крім того, поступають повідомлення про потрапляння у воду значної кількості мастила та інших небезпечних та забруднюючих речовин, а також нерозірваних мін та боєприпасів.

Річка Дніпро – основна артерія річкового судноплавства України. А Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, що випускав усі суда в бік відкритого моря. Фактично нам перекрили ворота для українського експорту.

Але зараз ми маємо проблеми й вище за течією. Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому бьєфі Запорізького шлюзу – 14 м.

Тому, за умови падіння рівня нижче цієї позначки ми не зможемо проводити шлюзування в Запоріжжі.

Адміністрація судноплавства другий день активно працює з судновласниками, чиї судна наразі знаходяться в акваторії Каховського водосховища. Це близько 50 суден. Наше завдання – сприяти у забезпеченні їх безперешкодній передислокації з місць базування вище по Дніпру через Запорізький шлюз. За Дніпрогесом річка Дніпро залишиться судноплавною. Нижче – ще тривалий час ні. Після падіння рівня води судна там опиняться на мілині, а це може загрожувати розливом пально-мастильних матеріалів.

Ми маємо свої катери, які запропонували Херсонській ОВА для допомоги. Також у Адміністрації судноплавства є мобільні лабораторії, які вже їдуть на Херсонщину з Одеси разом з персоналом та відслідковатимуть ступінь забрудненості середовища. Також, відстежуємо ситуацію в Миколаєві – рівень води там виріс на 1 метр.

Станом на зараз відомо, що в зоні можливого затоплення понад 80 населених пунктів, при цьому максимальні наслідки теракту будуть через 3-5 днів. Збитки лише водним ресурсам, за попередніми даними, склали вже 2 млрд грн. В «Укргідроенерго» кажуть, що на відновлення дамби знадобиться 5 років.

З ініціативи Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України Урядом вже виділено 1,5 млрд грн на будівництво магістральних водогонів на півдні України. Завдяки цим водогонам планується забезпечити централізоване водопостачання до тих населених пунктів, у яких виникли проблеми з водопостачанням через підрив Каховської ГЕС. 845 млн грн виділено Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областям для забезпечення населення питною водою.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube