Як в Херсоні реагують на потоп, куди втікають (ВІДЕО)


20:3706.06.2023

Триває ліквідація наслідків вибуху дамби російськими військами на Каховській ГЕС. Із районів підтоплення в Херсонській області, станом на 15:00 сьогодні, 6 червня, евакуювали близько 1300 осіб. За попередньою інформацією, внаслідок розливу Дніпра під водою опинилися 13 населених пунктів на правому березі та понад 260 будинків.

Такі дані наводить Державна служба з надзвичайних ситуацій України (ДСНС), повідомляє FREEДОМ.

Першими постраждали ті райони Херсона, які найближче розташовані до річки. Вода поступово наближається до центральної частини міста.

Деякі квартири на перших поверхах багатоповерхових будинків уже підтоплені.

За прогнозами критична точка перебування води може бути завтра опівдні. Люди, які мешкають у Херсоні, рятують свої речі, щоб покинути рідні домівки через загрозу підтоплення. Деякі переїжджають до своїх родичів в інші райони Херсона, куди вода не дістає. Евакуацію в примусовому порядку не проводять, тож багато херсонців сподіваються перечекати підтоплення в родичів і близьких у самому місті. Але є й такі, які вирішили виїхати на певний час із Херсона.

“Я виїжджаю з Херсона до своєї сім’ї, яка проживає в Миколаєві. Мама чоловіка залишилася, бо хворіє і не може виїхати. Батьки живуть в окупації біля Голої Пристані, у них, найімовірніше, підтопить”, — розповідає жителька Херсона Юлія.

Інша мешканка Херсона, пенсіонерка Валентина, теж вирішила на деякий час покинути місто.

“Їдемо до Миколаєва. А донька в мене залишилася вдома, буду переживати”, — зізналася жінка.

З евакуацією місцевій владі допомагають волонтери. Людей вивозять за допомогою човнів, оскільки іншими способами до деяких будинків уже не дістатися.

Ті райони, які опинилися підтопленими, для безпеки жителів відключили від електропостачання та газопостачання. Магазини практично не працюють.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube