Зеленський призначив головою Одеської ОВА Олега Кіпера. В мережі скандал


16:0631.05.2023

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Олега Кіпера на посаду голови Одеської обласної військової адміністрації.

Про це він підписав відповідний документ.

“Призначити Кіпера Олега Олександровича головою Одеської обласної державної адміністрації”, – йдеться в указі голови держави.

Що відомо про Кіпера

Як пишуть українські ЗМІ, Олег Кіпер почав працювати у прокуратурі ще 2001 року. Він обіймав різні посади у прокуратурах Одеської та Івано-Франківської областей.

За часів президентства Віктора Януковича Кіпер обіймав посаду заступника начальника Генпрокуратури. Його призначив колишній скандальний генпрокурор Віктор Пшонка.

У жовтні 2014 року Кіперу заборонили обіймати державні посади, згідно із законом “Про очищення влади”. Але у 2019 році Окружний адміністративний суд Києва, відомий скандальними рішеннями, назвав люстрацію безпідставною.

27 липня 2020 року тодішня генпрокурорка Ірина Венедіктова призначила Кіпера на посаду прокурора Києва. До цього він працював позаштатним радником глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Він потрапив у скандал, коли ЗМІ дізналися про його виїзд за кордон на час новорічних свят наприкінці 2022 року.

ЗМІ повідомляли про спільний бізнес дружин Олега Кіпера та Сергія Кізя, колишнього заступника генпрокурора Юрія Луценка. Журналісти “Схем: корупції в деталях” повідомляли, що Кізь їздить на машині Кіпера (BMW X5 2010 року).© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube