Рішення прийняте – ПЦУ переходить на новоюліанський календар


14:1424.05.2023

З 1 вересня ПЦУ переходить на новий календар. Цього року Різдво відзначатимуть 25 грудня, а День святого Миколая – 6 грудня.

Архієрейський собор Православної церкви України затвердив перехід на новий календар. Як повідомляє 24 травня українська служба ВВС, на засіданні Синоду церкви розглядалося питання про перехід на новоюліанський календар (збігається з григоріанським).

Цей крок передбачає синхронізацію з календарними системами, прийнятими у більшості православних церков, включаючи Константинопольську, Грецьку, Румунську та Польську церкви.

Вже 2023 року більшість християн України відзначатимуть Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Новий календар набуде чинності 1 вересня.

Досі ПЦУ відзначала церковні свята за юліанським календарем, також відомим як “старий стиль”. Він відрізняється від григоріанського чи “нового стилю” на 13 днів. Різдво за юліанським календарем святкували 7 січня, тоді як за григоріанським календарем це відбувається 25 грудня.

Так, з 1 вересня більшість християн України відзначатимуть Різдво, День святого Миколая та низку інших свят за новими датами:

  • Різдво — 25 грудня (було 7 січня);
  • Покрова – 1 жовтня (було 14 жовтня);
  • Хрещення – 6 січня (було 19 січня);
  • День святого Миколая – 6 грудня (було 19 грудня).

Попри перехід на новий календар, пасхалія, метод розрахунку дати Великодня, залишиться прив’язаним до юліанського календаря, як заведено у візантійському світі. Такий самий метод застосовується і для розрахунку дати святкування Трійці.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube