ЗСУ використали Patriot, щоб збити щонайменше один російський винищувач за межами України, – CNN


08:5819.05.2023

Росія розпочала “безпрецедентну” серію ракетних атак на Київ вранці, заявив український урядовець, всього через кілька днів після того, як Росія запустила шість гіперзвукових ракет поблизу столиці з метою знищення українських систем протиповітряної оборони “Патріот”.

Про це пише CNN.

“Серія повітряних атак на Київ, безпрецедентна за своєю потужністю, інтенсивністю та різноманітністю, триває”, – заявив Сергій Попко, голова Київської військово-цивільної адміністрації.

Без літаків Україна змушена імпровізувати, кажуть урядовці. Представники оборонного відомства і співробітники Конгресу повідомили CNN, що за останні тижні українські війська використовували американську систему протиповітряної оборони Patriot для того, щоб збити щонайменше один російський винищувач, що знаходився далеко від України. Російські літаки здебільшого залишаються за російськими оборонними лініями, що ускладнює для України їхнє ураження системами меншого радіусу дії, такими як NASAM.

Російські літаки, на які націлився “Патріот”, виконували бомбардувальний політ, щоб випустити ракети по українських цілях, заявили офіційні особи США, що Росія робила протягом останнього року, щоб максимізувати жертви серед цивільного населення.

Посадовці заявили, що українці несуть відповідальність за прийняття власних вогневих рішень після того, як Захід надав системи “Патріот”, зазначивши, що саме українці вирішують, коли і як застосовувати “Патріоти” для захисту свого народу.

Деякі співробітники Конгресу стверджують, що сучасні винищувачі полегшили б Україні завдання поцілити в російські літаки без необхідності витрачати дорогі боєприпаси для “Патріотів”, які були розроблені для перехоплення балістичних ракет.

Однак деякі американські чиновники скептично ставляться до цього аргументу і зазначають, що Росія має потужну систему протиповітряної оборони, яка може легко збити літаки F-16. Саме з цієї причини Україна не проводить багато повітряних місій з винищувачами, які вона вже має, кажуть офіційні особи.

Проте в Києві вірять, що за умови достатнього громадського тиску українці зможуть врешті-решт отримати системи озброєнь, які колись вважалися червоною лінією для Заходу. Реактивні зенітно-ракетні комплекси “Гімалаї”, бойові танки і батарея “Патріотів” колись вважалися забороненими – зараз вони або перебувають в Україні, або незабаром будуть доставлені туди.

Хоча Великобританія не має власних винищувачів F-16, за останні кілька місяців британський уряд, схоже, змінив свою позицію щодо цього питання. У січні речник британського уряду заявив журналістам, що Великобританія вважає, що ці літаки “надзвичайно складні, і для того, щоб навчитися ними керувати, потрібні місяці. З огляду на це, ми вважаємо, що відправка цих літаків в Україну не є практичною”.

У понеділок президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ і Лондон “активно просуваються вперед” щодо плану їх закупівлі.

“Нам потрібні F-16, – заявив Андрій Єрмак, голова Офісу президента України. “І я вдячний нашим союзникам за рішення працювати в цьому напрямку, в тому числі навчати наших пілотів”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube