“Знищити Patriot якимось там “Кинджалом” – це неможливо”, – Ігнат


09:4017.05.2023

Спікер Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат закликав українців не перейматися за долю ЗРК Patriot, коментуючи в ефірі телемарафону повідомлення про його нібито пошкодження російською ракетою “Кинджал”.

“Не турбуйтеся про долю “Патріота”. Patriot – це комплекс батарей, дивізіон, система… Усі по-різному називають, і ніхто не може зрозуміти насправді, з чого він складається”, – сказав Ігнат.

Він пояснив, що дивізіон – це командний пункт, в якому бойова обслуга відстежує повітряні цілі, отримує інформацію про повітряну ситуацію в зоні своєї відповідальності та відпрацьовує повітряні цілі. Може працювати в ручному, напівавтоматичному та автоматичному режимі.

“Саме автоматичний режим роботи Patriot дозволяє йому без втручання людини збивати повітряні цілі, як це було тієї ночі”, – розповів Ігнат.

Крім того, у Patriot є радар, який забезпечує інформацію та знаходиться на відстані від дивізіону.

І нарешті Patriot має до восьми пускових установок, у кожній з яких – чотири транспортно-пускових контейнери, які також розташовані на певній відстані й забезпечують вже бойову роботу – пуски ракет.

“Це власне і є Patriot. Знищити систему якимось там “Кинджалом” – це неможливо. Тому все, що вони розповідають, нехай залишиться в архіві їхньої пропаганди”, – заявив речник Повітряних сил.

Нагадаємо, в РФ повідомили про знищення однієї системи Patriot під час нічної атаки на Київ 16 травня. За повідомленням CNN, батарея не знищена, але пошкоджена, скоріше за все, уламками збитої ракети.

В США не змогли підтвердити пошкодження Patriot від ракети РФ. Але якщо що – готові допомогти з ремонтом© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube