То що, восени вибори? За статутом Ради Європи Україна зобовязана це зробити, “і ви це зробите”, – президент ПАРЄ Кокс (ВІДЕО)


19:1916.05.2023

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс наполягає на необхідності проведення Україною парламентських і президентських виборів навіть за умови воєнного стану – українська влада повинна придумати, як відповісти на цей виклик.

Про це Тіні Кокс заявив в інтерв’ю “Європейській правді”.

Він визнає, що в Україні зараз воєнний стан і конституція не дозволяє проводити вибори за цих умов.

“Тож це вам треба розв’язати цей виклик”, – зазначив Кокс.

“Це не наше питання – вказувати, як це зробити, але, звісно, Україна має організувати вільні та чесні вибори. Бо це ваше зобов’язання за статутом Ради Європи. І, звичайно, ви це зробите”, – наголосив він.

Водночас президент ПАРЄ визнав, що організація виборів за цих умов буде вкрай важкою, однак, за його словами, є приклади інших країн, зокрема Туреччини, яка спромоглася провести вибори після руйнівного землетрусу.

“Перемогти у війні, пережити це вторгнення – це вже неймовірний виклик. Але відновити, посилити, відбудувати країну, дотримуючись при цьому правил демократії, верховенства права та прав людини – це виклик лишатиметься з вами на багато років вперед. Але ви маєте здолати цей виклик”, – стверджує Тіні Кокс.

“Бо якщо ви цього не зробите, то у вас самих виникне питання: то що ж ми захищали у цій війні, яку Росія розв’язала проти України?” – запитав він.

За словами президента ПАРЄ, є приклади інших країн, які організовували належне голосування на виборах за кордоном. Крім того, існує можливість голосування через інтернет.

“Не буде жодних претензій до України, якщо вибори будуть не ідеальними. Але якщо ви НЕ проведете вибори – то у всіх будуть до вас запитання. Демократія – це, звичайно, не тільки вибори. Але без виборів демократія неможлива”, – підкреслив Тіні Кокс.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube