Суд визнав екскомандувача ЧФ РФ винним в захопленні Криму, він має відшкодувати збитки – 1,08 трлн.грн.


11:0315.05.2023

Колишній командувач Чорноморським флотом РФ адмірал Олександр Вітко визнаний винним у низиці злочинів проти націнаональної безпеки України.

Вирок 10 травня ухвалив Дніпровський райсуд Києва, повідомляє Судовий репортер.

Протягом лютого-березня 2014 року Вітко спланував, підготував та організував прийняття і розосередження військових підрозділів ЗС РФ, які вторглися на територію півострову Крим, вчинив за попередньою змовою групою осіб планування та підготовку агресивної війни проти України.

Вітко організував блокування військових частин ЗСУ і прикордонної служби, МВС України.

Практично всі стратегічні обʼєкти півострова були зайняті озброєними людьми без знаків розрізнення. Військовослужбовці РФ пошкодили обладнання на на об’єктах протиповітряної, морської та берегової оборони ЗСУ, у тому числі 52 літаки.

Умовляннями, обіцянками та погрозами фізичного насильства Вітко схиляв українських військовослужбовців до державної зради, а саме до переходу на бік РФ. У результаті заступник командувача ВМС ЗС України – начальник штабу, командир протичовнового корвета ВМС ЗС України «Тернопіль» та командир 5-ї бригади надводних кораблів перейшли на службу до РФ.

Свідки з числа українських військових  вказали на російського адмірала як натого, хто на початку березня 2014-го висував ультиматуми їм про перехід на бік Росії, погрожуючи силовим захопленням військової частини, силовим захопленням корабля та ін.

Про причетність Вітка до окупації Криму також свідчить його висловлювання у російському фільмі «Путь домой».

У фільмі вищі посадові особи РФ розповідають про підготовку і проведення військової операції на території України. Про те, що російські підрозділи блокували дії українських військових та флоту, а у випадку протидії української армії готові були знищити противника і не виключалося застосування ядерної зброї.

Президент РФ у фільмі визнає, що у ніч проти 23 лютого 2014 року на нараді силовиків дав вказівку почати роботу щодо повернення Криму. І такі плани виникли у нього 21-22 лютого 2014-го під впливом подій в Україні з метою нібито захисту російського населення Криму та м. Севастополя від «націоналістів», «правого сектору», «бандеровців».

Вітко, у свою чергу, заявляв, що «повернення Криму і Севастополя» Росії є найбільш визначною подією ХХІ столітя. У 2016-му він отримав від президента медаль «За возвращение Крыма».

Вітка визнали винним у посяганні на територіальну цілісність України, підбурюванні до державної зради, пошкодженні державних військових обʼєктів, які мають важливе оборонне значення (диверсія), плануванні, підготовці і веденні агресивної війни.

За сукупністю злочинів його заочно засуджено до 15 років позбавлення волі.

Збитки держави у звʼязку з анексією півострова і захопленням обʼєктів державної власності оцінюються в 1,08 трильйона гривень. Суд ухвалив стягнути з Вітка цю суму.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube