ЗСУ розпочали “прелюдії” до наступу, – CNN


07:0412.05.2023

Українські війська розпочали операції з “формування” напередодні довгоочікуваного контрнаступу проти російських військ, повідомили CNN високопоставлений американський військовий чиновник і високопоставлений західний урядовець.

Формування включає в себе нанесення ударів по таких цілях, як склади зброї, командні центри, бронетехніка і артилерійські системи, щоб підготувати поле бою для наступаючих сил. Це стандартна тактика, яка застосовується перед великими об’єднаними операціями.

Коли Україна розпочала контрнаступ наприкінці минулого літа в південній і північно-східній частинах країни, йому так само передували повітряні атаки з метою підготовки поля бою. За словами високопоставленого американського військового, ці операції з формування поля бою можуть тривати протягом багатьох днів перед основною частиною будь-якого запланованого українського наступу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що його країні все ще потрібно “трохи більше часу”, перш ніж вона почне контрнаступ, щоб дозволити більшій частині обіцяної західної військової допомоги прибути в країну.

“З тим, що ми маємо, ми можемо йти вперед і бути успішними”, – сказав Зеленський в інтерв’ю європейським суспільним мовникам, опублікованому в четвер. “Але ми втратимо багато людей. Я думаю, що це неприйнятно”.
“Тому нам потрібно почекати. Нам потрібно ще трохи часу”, – сказав він.

Серед поставок, на які Україна все ще чекає, є бронетехніка, зокрема танки, які, за словами Зеленського, “прибувають партіями”.

Операції з формування також можуть бути спрямовані на те, щоб збити ворога з пантелику.

Минулого літа Харків майже не піддавався розм’якшенню; це був блискавичний наземний наступ. Більша частина форсування відбувалася в Херсоні, через дальні атаки на мости, склади боєприпасів і командні центри. Більшість з них були здійснені ХІМАРСом. Було кілька, але небагато, авіаударів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube