Росіяни хваляться інтелектуальними боєприпасами і плащами-невидимками. Експерт пояснив, про що йдеться (ВІДЕО)


22:0025.04.2023

За минулий більш ніж рік активних широкомасштабних бойових дій проти України було відзначено лише кілька випадків використання Росією боєприпасу ПТКМ-1Р. Тому в цьому випадку російські пропагандисти можуть це використати тільки для підняття бойового духу власних військ і власного населення. Але це ніяк не стосується забезпечення переваги російських військ на полі бою.

Про це сьогодні, 25 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Так він прокоментував інформацію, що у своїх пабліках росіяни хваляться міною ПТКМ, що стрибає. Вона обладнана датчиками, які начебто на відстані до 50 м аналізують коливання ґрунту, звук, силу тиску на ґрунт і нібито вона реагує саме на важку бронетехніку, до того ж тільки на ворожу. І після активації спрацьовує викидний заряд, міна підстрибує і вражає башту танка.

“Це так звана міна ПТКМ-1Р, як називають росіяни інтелектуальний боєприпас для боротьби з танками. Це комплексний виріб, який забезпечує ведення виявлення цілі, її супровід, визначення автоматично напрямку на ціль, відстані, введення всіх поправок і знищення за допомогою ударного ядра. Боєприпас, який вистрілюється, формує ударне ядро, яке має вражати танк у верхню півсферу. Це найбільш незахищена частина будь-якої бронемашини. За тактико-технічними характеристиками забезпечується бронепробиття до 70 см. Але будь-який подібний інтелектуальний боєприпас має такі ж вади. У російському випадку це, насамперед, доступ до технологічних комплектувальних, які використовуються в цьому боєприпасі. Тому не доводиться говорити про те, що в російській армії можуть бути достатні запаси подібних боєприпасів”, — сказав Рябих.

Крім того, російські ЗМІ стверджують, що їхні військові в Україні почали використовувати плащі-невидимки, які маскують вночі від тепловізорів.

“Цілком можливо, це не настільки дуже складна технологія, але вона складна для ефективного бойового застосування. Подібний засіб може бути ефективним, тому що захищає від виявлення людини за допомогою засобів нічного бачення, і, звісно ж, це може зменшувати летальність. Але для того, щоб забезпечити повноцінний подібний засіб, він має бути технологічним. Тому що можна зробити таку накидку, але в ній буде незручно воювати і тривалий час перебувати, тому що основна технологія — це відведення тепла і забезпечення захисту в інфрачервоному спектрі. А з цим може бути досить погано. І ми бачимо, що, можливо, ті ж пропагандисти використовуються як подібна реклама для просування виробу одного з російських виробників”, — висловив думку Валерій Рябих.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube