Польща об’єднала навколо себе Болгарію, Румунію, Словаччину і Угорщину і вимагає заборони імпорту українських продуктів до кінця року


12:2725.04.2023

В межах переговорів з Європейською комісією Польща намагається добитися, щоб заборона на імпорт української аграрної продукції діяла до кінця року.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, інформує RMF24

Конференція була організована після переговорів очільника міністерства з міністрами сільського господарства Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини, які входять до неформальної коаліції п’яти прикордонних країн, сформованої за ініціативи Польщі. Ці країни ведуть переговори з Єврокомісією про транзит української сільськогосподарської продукції через ці країни.

“Після наших обговорень, лише п’яти міністрів сільського господарства, які (…) солідарно борються за нашу справу, Європейський Союз вже приєднався до деяких наших пропозицій. Деякі продукти вже включені до списку для обговорення, але у нас все ще є інші продукти, за які ми хочемо боротися разом”, – сказав Телус.

“Завтра ми будемо в Люксембурзі представимо нашу позицію. Я маю велику честь представляти ці п’ять країн, я буду представляти нашу позицію і я представлю наші висновки Комісару. Я сподіваюся, що це матиме ефект. Одна з наших вимог (…) – це, звичайно, більше ресурсів (компенсацій від ЄС, – прим.ред.)”, – додав він.

Він нагадав, що поточна пропозиція ЄС полягає у виділенні 100 мільйонів євро допомоги фермерам з п’яти прифронтових країн.

Які ще продукти в списку?

Міністр Телус також повідомив, що п’ять прифронтових країн лобіюють включення інших продуктів до списку товарів, заборонених до імпорту з України. Серед них – яблучний сік, м’ясо птиці та м’які фрукти.

Він додав, що Польща також проситиме продовжити заборону на імпорт товарів з України з кінця червня цього року до кінця грудня.

“Європейський Союз запропонував, щоб вона (заборона на імпорт товарів – ред.) тривала до червня. Ми, очевидно, з цим не згодні. До червня – це недостатньо, хоча б до кінця року. Для нас дуже важливо, щоб ці механізми, які ми сьогодні запроваджуємо, працювали довше, щоб вони довше захищали наш польський ринок”, – сказав очільник аграрного міністерства.

“Такої дотації ніколи не було”

Міністр нагадав, що дотація на гектар пшениці в Польщі була збільшена до найвищого рівня за всю історію.

Ми розраховували дотацію на пшеницю на рівні 400 злотих до ціни, за винятком того, що ми перевели її в гектари, тому що цього вимагає ЄС. Якщо ми візьмемо 5,5 тонн середньої врожайності, помножимо на 400 злотих, то вийде 2 200 злотих на кожен гектар, шановні члени. Такої субсидії ще ніколи не було, і вона є вищою, ніж річна плата за площу для кожного фермера. Якщо польський фермер має 100 гектарів, він отримає 220 тисяч злотих субсидій”, – сказав Телус.

Із заяви міністра також випливає, що міністерство планує поширити систему субсидій на кукурудзу або ріпак, ячмінь і тритикале.

Телус підкреслив, що уряд вирішив виділити рекордну допомогу в розмірі 10 мільярдів злотих для фермерів, які опинилися в складній ситуації через війну в Україні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube