В Москві суд оштрафував пенсіонерку за “дискредитацію” армії – вона сказала, що Зеленський красивий і з почуттям гумору


14:5219.04.2023

Щербинський районний суд Москви оштрафував 70-річну Ольгу Слєгіну на 40 тисяч рублів за “дискредитацію” армії (ст. 20.3.3 КпАП) через те, що вона назвала президента України Володимира Зеленського “красивым молодым человеком с хорошим чувством юмора”. Як повідомляє “Меморіал”, судове засідання тривало не більше п’яти хвилин.

Про це пише Theins.ru

Справу розглядали за відсутності Слєгіної, яка не змогла прийти через хворобу. Суддя відмовилася перенести засідання, незважаючи на довідки від лікарів, заявивши, що підсудна недостатньо сильно хвора і “не в реанімації лежить”.

Розмова, через яку судили пенсіонерку, сталася в санаторії в Нальчику, де вона відпочивала в грудні. Москвичка Слегіна розговорилася з жінкою з Одеси: вони обговорювали, як правильно вимовляти українське слово “паляниця”. До бесіди приєдналася офіціантка, яка заявила, що Зеленський “урод”. Слєгіна на це відповіла, що “Зеленський – гарна молода людина з гарним почуттям гумору, усі раніше сміялися над його жартами”, а також запитала: “У вас у республіці українці не кричать, як у нас у Москві: “Слава Україні”?”

Через кілька днів до пенсіонерки прийшла поліція. Після допиту вона підписала документ, який, як зазначає “Меморіал”, не змогла прочитати, оскільки була без окулярів і до того ж страждає від катаракти. За її словами, через стрес вона не розуміла, що відбувається, і хотіла, “щоб усе закінчилося швидше”.

Як стверджує Слєгіна, у протоколі її слова переінакшили. Там, зокрема, було сказано, що вона кричала “Слава Україні” і “висловлювала своє невдоволення ситуацією, що склалася в країні”. Крім того, фразу про те, що вона “обурена тією обставиною, що у кого є гроші, [ті] виїжджають за кордон”, поліцейські витлумачили так: “Слєгіна висловила свою підтримку щодо України, вважаючи, що українці славлять свою країну, а російські солдати тікають з війни”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube