Макрон разом з Китаєм хоче переговорів Україні і РФ вже цього літа


13:5418.04.2023

Президент Франції Еммануель Макрон прагне змінити низку невдалих дипломатичних кроків, звернувшись до Китаю з планом, який, на його думку, потенційно може призвести до переговорів між Росією та Україною.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

За словами людей, знайомих з планами, Макрон доручив своєму зовнішньополітичному раднику Еммануелю Бонне працювати з головним китайським дипломатом Ван І над створенням рамок, які можна було б використати як основу для майбутніх переговорів.

Французька стратегія передбачає, що переговори між Росією та Україною відбудуться вже цього літа, якщо все піде добре, сказали люди, які говорили на умовах анонімності.

Під час свого нещодавнього візиту до Китаю президент Франції не зміг переконати Сі Цзіньпіна поговорити з президентом України Володимиром Зеленським – ці двоє досі не розмовляли з моменту початку війни понад рік тому. Минулого року Макрон також розлютив союзників після того, як заявив, що союзники не повинні “принижувати” Росію.

Неясно, чи має Макрон підтримку свого плану з боку Києва та його союзників, багато з яких відкинули пропозиції про припинення вогню, що дозволило б Росії зберегти територіальні здобутки. Багато країн також скептично ставляться до того, що Китай може слугувати нейтральним посередником, враховуючи його “дружбу без обмежень” з Росією. Країни неодноразово обіцяли зміцнювати зв’язки, в тому числі закликали в понеділок посилити співпрацю між своїми військовими.

Представник офісу Макрона підтвердив, що Бонне планує поговорити з Ваном, але відмовився коментувати деталі, додавши, що союзники Франції були поінформовані про будь-яку французьку ініціативу. У відповідь на запитання Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що не знає про джерело інформації і “важко перевірити її достовірність”.

Київ неодноразово заявляв, що територіальні поступки не повинні бути предметом переговорів, і деякі союзники України підтримують цю позицію, попереджаючи, що будь-яке врегулювання, яке по суті заморозить війну, швидше за все, призведе до того, що Росія переозброїться перед початком нового наступу.

Зі свого боку, президент Росії Владімір Путін не дав жодних ознак того, що його цілі змінилися, не кажучи вже про те, що він готовий вивести війська з території України.

План Макрона спиратиметься на довгострокові гарантії безпеки для України, які, на думку населення, стримуватимуть Росію від майбутніх актів агресії. Члени Альянсу ще не визначили конкретні заходи, які мають бути узгоджені на саміті лідерів НАТО в Литві в липні, але вони будуть спрямовані на те, щоб допомогти Україні модернізувати свої збройні сили і стати більш оперативно сумісними з військами НАТО.

Паралельно союзники України також працюють над тим, як продовжити постачання зброї та ключових матеріалів, таких як 155-мм боєприпаси, сказав один із співрозмовників.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube