Розвідка США моделювала 4 сценарії розвитку війни – смерть Путіна або Зеленського, зміни в ЗС РФ і удар України по Кремлю


20:1512.04.2023

Секретний розвідувальний документ, який був серед тих, що потрапили в інтернет цього року, дає уявлення про планування на випадок непередбачуваних ситуацій через рік після початку війни в Україні.

Документ отриманий The New York Times.

Аналіз, проведений Розвідувальним управлінням Міністерства оборони США, окреслює чотири сценарії “диких карт” і те, як вони можуть вплинути на перебіг конфлікту в Україні. Гіпотетичні сценарії включають смерть президентів Росії Володимира Путіна та України Володимира Зеленського, зміну керівництва в Збройних силах Росії та удар України по Кремлю.

У документі йдеться про те, що війна, швидше за все, залишиться затяжною. Але він описує, як кожен сценарій “дикої карти” може потенційно призвести до ескалації в Україні, припинення конфлікту шляхом переговорів або не мати суттєвого впливу на траєкторію війни.

Сценарний документ є досить типовим продуктом, що створюється розвідувальними службами. Він покликаний допомогти військовим офіцерам, політикам або законодавцям думати про можливі наслідки великих подій, оцінюючи свої варіанти дій.

Документ позначений як “RELIDO”, що означає, що рішення про оприлюднення інформації – наприклад, іноземним партнерам – приймається певними високопосадовцями. Документ датований 24 лютого і має позначку “ONE YEAR”, що вказує на те, що аналіз проводився через рік після початку повномасштабного вторгнення.

Один з чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна завдасть удару по Кремлю. Визначено широкий спектр потенційних наслідків. Ця подія може призвести до ескалації, коли Путін у відповідь на суспільний резонанс розпочне повномасштабну військову мобілізацію і розгляне можливість застосування тактичної ядерної зброї. Або ж побоювання громадськості можуть змусити його піти на переговори щодо врегулювання війни.

Адміністрація Байдена особливо занепокоєна можливим ударом по Москві з боку України, оскільки це може спровокувати різку ескалацію з боку Росії. Небезпека такої атаки з боку України є однією з причин, чому Сполучені Штати неохоче надають Києву ракети більшої дальності.

Деякі аналітичні матеріали розвідувальних служб дають оцінку найбільш ймовірного результату певної події, але в документі “дика карта” цього немає. Він описує різні можливі сценарії без оцінки того, що може бути найбільш вірогідним.

Американські офіційні особи відмовилися повідомити, чи є документ справжнім, але вони не заперечують його автентичності. Документ схожий на інші, підготовлені Об’єднаним штабом Пентагону, які офіційні особи визнали справжніми.

Другий надсекретний документ, отриманий The Times, містить деталі переговорів про ціни на російське паливо в Африці.

Згідно з документом, датованим 17 лютого, малійська влада на той час була незадоволена цінами на пальне і продовжувала переговори з російським Міністерством енергетики та представниками компанії Africa Politology, пов’язаної з приватною військовою компанією “Вагнер”.

Цей очевидний тиск на ціни відбувається в той час, коли африканський ринок палива стає все більш важливим для Росії через обмеження цін, накладені Заходом, а заборона Європейського Союзу на імпорт російських нафтопродуктів продовжує скорочувати наявні джерела надходжень.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube