В США показали нову зброю проти дронів – падають всі, без жодного пострілу (ВІДЕО)


10:0612.04.2023

Компанія Epirus поставить Військово-Морським силам США комплекс протиповітряної оборони Leonidas, який допоможе боротися з дронами.

Представник компанії Ендрю Варгофчик розповів подробиці Defence News.

Leonidas — це комплекс наземного базування, який уражає електроніку потужними спрямованими мікрохвилями. В першу чергу Epirus пропонує використовувати його для захисту від безпілотних літальних апаратів, як одиночних, так і великих груп.

Коли БПЛА потрапляє в зону дії Leonidas, мікрохвилі знищують чутливу електроніку всередині, в результаті літальний апарат просто падає на землю. Це набагато надійніше за інші технології, наприклад, пригнічення зв’язку між дроном і оператором, які не працюють проти автономних БПЛА.

“Ми уклали контракт з Армією на постачання цих систем. І ми бачимо їх найбільш ефективною високопродуктивною багатоцільовою системою для місій боротьби з роями дронів, — прокоментував Ендрю Варгофчик. — Вони буквально падають з небес, як тільки потрапляють під вплив Leonidas. Як ми любимо говорити в Epirus: якщо вони літають, то вмирають”.

Згідно з планами Epirus та ВМС США, комплекси Leonidas захищатимуть порти та морські військові бази. Крім дронів, вони можуть пригнічувати й інші засоби противника, оснащені електронікою.

“Боротьба з БПЛА — це лише вершина айсберга, якщо говорити про нашу технологію. Ми дуже зацікавлені в подальших переговорах з ВМС про майбутні застосування на морі”, — додав Ендрю Варгофчик.

Компанія пропонує кілька різних систем, які відрізняються формою, розміром, вагою та споживанням енергії. Деякі з них можна встановити на транспортні засоби, такі як бойові машини Stryker або комерційні вантажівки.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube