Резніков озвучив плани на квітневий Рамштайн (ВІДЕО)


18:3005.04.2023

Вже в квітні відбудеться 11-та зустріч у форматі «Рамштайн» – про це під час брифінгу журналістам повідомив міністр оборони Олексій Резніков, передає кореспондент Радіо Свобода.

Чергове засідання контактної групи з оборони України проведуть на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині, де і відбувалася перша зустріч рік тому, у квітні 2022-го.

Втім, конкретної дати проведення заходу міністр не назвав. Водночас заявив, що пріоритети України будуть незмінними: системи протиповітряної оборони, зокрема, бойові літаки.

«Наша делегація не змінює своїх пріоритетів. Залишається пріоритет №1 – це системи протиповітряної оборони, а бойовий літак є частиною протиповітряної оборони, тому ми не зупиняємося на цьому і продовжуємо говорити про те, що нам потрібні бойові сучасні платформи 4++, це однозначно. Друге, це броньована техніка та снаряди для важкої артилерії 155 калібру та всіх інших. Ну і третє, це вже засоби радіоелектронної боротьби, дрони, антидрони, в тому числі так звані «дрони-самогубці» або ударні дрони», – заявив Резніков.

Також міністр оборони відповів на питання, чому союзники затягують із наданням Україні сучасної авіації, зокрема, винищувачів F-16. Каже, ці системи складні, потребують обслуговування і великих фінансових витрат.

Винищувач F-16. База ВПС США. 2019 рік.
Винищувач F-16. База ВПС США. 2019 рік.

«Це найскладніша, найдорожча система, яка потребує обслуговування, запчастин, а головне, озброєння… Це рішення прагматичне і партнери рахують гроші, всі рахують гроші, рахують гроші своїх платників податків. Відповідно, прийняти рішення дати нам літаки це означає, що всі країни мають бути готові дати літаки, запчастини і обслуговування. І це буде мова вже йти не про сотні мільйонів допомоги, а мільярди. І тому треба дати належне і подяка нашим партнерам, бо якщо вони приймають рішення, то вони дуже відповідальні і вони виконують свої обіцянки. Наприклад, три сімки (M777 – ред.), це пушки, які дали американці в травні минулого року, вони продовжують забезпечувати їх запчастинами і так далі. Тому це питання прийняття прагматичного рішення, чому я вірю оптимістично, що воно буде», – зазначив міністр оборони.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube