Байден прокоментував намір РФ розмістити ядерну зброю в Білорусі


07:1529.03.2023

Офіційний сайт Білого дому опублікував відповідь президента США Байдена на деілька журналістських запитань, у тому числі і з приводу можливого розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі.

-Пане Президенте, чи є якась реакція на те, що Росія відправила до Білорусі ядерну зброю – тактичну ядерну зброю?

Байден: Вони цього ще не зробили.

– Але збираються… Ви цим занепокоєні?

Байден: Звичайно, я занепокоєний цим.

-Що ви думаєте про заяву Путіна про те, що він відправить цю ядерну зброю до Білорусі?

Байден: Це те, про що я говорив з вами протягом останнього року: Це небезпечний тип розмов, які він використовує, і це викликає занепокоєння.

Нагадаємо, 25 березня Володимир Путін заявив, що до 1 липня в Білорусі добудують сховище для російської тактичної ядерної зброї.
У МЗС Німеччини розкритикували розміщення Росією ядерної зброї в Білорусі та назвали це “спробою залякування”.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на наміри Росії розмістити в Білорусі тактичну ядерну зброю та вимагає скликати Радбез ООН.
Своєю чергою голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, якщо РФ розмістить ядерну зброю у Білорусі, то ЄС запровадить нові санкції.

Польське МЗС назвало такий намір президента Росії кроком до подальшого втягування країни у військову машину.
МЗС Литви закликало внести додаткові економічні обмеження проти Москви та Мінська до нового пакету санкцій Євросоюзу через заяви Кремля про розміщення ядерної зброї в Білорусі.
27 березня МЗС Китаю заявила, що Пекін не схвалює намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube