Рада закликала країни-підписанти Римського статуту забезпечити ордер на арешт Путіна (ДОКУМЕНТ)


18:0020.03.2023

Верховна Рада підтримала заяву про необхідність забезпечення відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих злочинів за міжнародним правом на території України. Документ №9122 підтримали 335 народних депутатів.

Про це повідомив парламентарій із фракції «Голос» Ярослав Железняк.

У заяві український парламент закликав ООН, міжнародні організації та уряди країн засудити тяжкі злочини РФ, вчинені на території України за наказами її політичного і військового керівництва. Також заява містить заклик до вжиття всіх можливих заходів для розслідування цих злочинів і притягнення до відповідальності та справедливого покарання всіх винних у їх скоєнні в рамках національних та універсальних юрисдикцій. 

«ВР наполегливо закликає сторони-учасниці Римського статуту здійснити всі можливі заходи для виконання рішення Палати попереднього провадження Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента Російської Федерації Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини в офісі президента РФ Марії Львової-Бєлової та їх подальшої передачі в розпорядження Суду відповідно до взятих на себе зобов’язань згідно з Римським статутом», – вказано у заяві.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube