Над Чорним морем російський Су-27 збив американський безпілотник


19:2614.03.2023

Над Чорним морем російський винищувач Су-27 зачепив американський розвідувальний безпілотник MQ-9 Reaper.

Про це повідомляє Європейське командування Збройних сил США.

Два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне і непрофесійне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, 14 березня 2023 року.
Приблизно о 7:03 ранку за центральноєвропейським часом один з російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах. Кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали паливо на MQ-9 і пролітали перед ним у нерозважливий, екологічно небезпечний і непрофесійний спосіб. Цей інцидент демонструє не лише брак компетентності, але й небезпечність та непрофесіоналізм.

“Наш літак MQ-9 виконував рутинні операції в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і збив російський літак, що призвело до катастрофи і повної втрати MQ-9”, – заявив генерал ВПС США Джеймс Б. Хеккер, командувач ВПС США в Європі і Африці. “Фактично, цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до катастрофи обох літаків”.

“Літаки США і членів Альянсу продовжуватимуть діяти в міжнародному повітряному просторі, і ми закликаємо росіян поводитись професійно і безпечно”, – додав пан Хеккер.

Цей інцидент є черговим прикладом небезпечних дій російських пілотів під час взаємодії з літаками США і членів Альянсу над міжнародним повітряним простором, в тому числі над Чорним морем. Ці агресивні дії російських екіпажів є небезпечними і можуть призвести до прорахунків і ненавмисної ескалації.

Військово-повітряні сили США в Європі – Повітряні сили в Африці регулярно здійснюють польоти над суверенною територією Європи і міжнародним повітряним простором у координації з чинним законодавством приймаючої країни і міжнародними законами. З метою зміцнення колективної європейської оборони і безпеки ці місії підтримують цілі членів Альянсу, партнерів і національні цілі США, – сказано в повідомленні.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Над Чорним морем російський Су-27 збив американський безпілотник' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube