Варіант штаму коронавірусу “Кракен” вже в сусідній з нами області


09:4723.02.2023

За результатами секвенування референс-лабраторії Центру громадського здоров’я варіант штаму коронавірусної хвороби Omicron XBB.1.5, відомий також під назвою “Кракен”, підтверджено вже в 4 областях України.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

“Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань”, – розповіла завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

В Центрі громадського здоров’я зазначають, що такий розвиток подій був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню.

В ЦГЗ застерегли, що хоча сам по собі Omicron і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Саме тому необхідно пройти вакцинацію проти COVID-19, в тому числі зробити і бустерні щеплення.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube