НАТО створює координаційне бюро для захисту газопроводів, підводних кабелів та іншої інфраструктури


08:4014.02.2023

НАТО створює координаційний осередок для поліпшення захисту критичної інфраструктури після ймовірних актів саботажу на газопроводах “Північний потік” і “Північний потік – 2”.

Про це генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив у понеділок, 13 лютого, у Брюсселі, передає DW.

Мета координаційного бюро – скласти карту можливих вразливостей і зміцнити співпрацю з представниками промисловості, наголосив Столтенберг. Це сприятиме протидії загрозам щодо критичної інфраструктури – наприклад, трубопроводів і підводних кабелів.

Останнім часом союзники по НАТО посилили охорону особливо важливих об’єктів і обмін розвідінформацією.

Вибухи на трубопроводах

На двох нитках “Північного потоку”, а потім і на “Північному потоці – 2” 26 вересня 2022 року було виявлено загалом чотири витоки. До цього сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували в тому самому районі сильні підводні вибухи.

Розслідування причин пошкодження проводять у Німеччині, Данії та Швеції. Анн Лінде, яка обіймала посаду міністра закордонних справ Швеції, наголосила, що “витік газу на “Північному потоці” і “Північному потоці – 2″ у виключних економічних зонах Данії та Швеції став наслідком вибухів, імовірно, спричинених диверсією”. Версії про саботаж дотримуються в НАТО і ЄС.

Швеція і Данія, у водах яких сталися вибухи, дійшли висновку, що трубопроводи були підірвані навмисно, але не сказали, хто може бути відповідальним за подію. Москва звинуватила у вибухах Захід.

Під час розслідування вибухів на газопроводах “Північний потік” і “Північний потік – 2” у Балтійському морі поки що не отримано доказів того, що вони були зроблені російською стороною, вказали в Німеччині. “Наразі це не можна довести”, – зазначив генеральний прокурор ФРН Петер Франк (Peter Frank) в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag, опублікованому на сайті видання 4 лютого. За його словами, розслідування триває.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'НАТО створює координаційне бюро для захисту газопроводів, підводних кабелів та іншої інфраструктури' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube