Беленюк вважає бойкот Олімпіади “Останнім жестом розпачу”


07:1408.02.2023

Олімпійський чемпіон з боротьби та народний депутат України Жан Беленюк поділився думками про можливий бойкот Олімпіади-2024, якщо росіян та білорусів допустять до змагань.

“Я сприймаю бойкот як останній жест розпачу, якщо ніхто нас не почує. Все-таки, я за те, щоб працювати й досягти того, щоб не нам потрібно було це бойкотувати. Це буде виглядати як політична поразка саме України на цьому фронті.

Вийде так, що ми бойкотуємо, а представники Росії та Білорусі змагаються і досягають своїх поставлених цілей, вклинюючи свою пропаганду, використовуючи цей майданчик.

Тому нам потрібно формувати коаліцію солідарних з Україною країн. Ми бачимо, що такі країни існують і вони на різних рівнях демонструють готовність долучитися до обговорення бойкоту.

Але якщо працювати над цим питанням у такому вигляді, щоб МОК зрозумів, що приєднуючи представників Росії та Білорусі, він втрачає набагато більше, ніж отримує від цього приєднання, то з боку самої цієї організації їм не буде ніякого сенсу йти на такий ризик, бо це буде досить болісний удар для них.

Тож нам треба залучити всі варіанти, щоб показати, що ігноруючи позицію України, МОК втрачає набагато більше, ніж йдучи на поступки Росії та Білорусі.

Якщо не буде жодної іншої реакції, і ми не будемо почуті, тоді ми маємо бути солідарними з усім українським народом, який зараз обстоює свою незалежність та територіальну цілісність.

Ми не можемо уявити, як українські спортсмени зможуть тиснути руки представникам збройних сил РФ. Вони не просто номінально є цими представниками. Це ще радянська історія, що спортсмени представляють силові відомства. Навіть у нас, в Україні, так є. Наприклад, я представляю ЗСУ. Так у багатьох країнах. 

Але ж ми бачимо, що вони абсолютно солідарні з позицією, яка існує зараз на просторах РФ: вони за війну, підтримують свої збройні сили, збирають гроші на різну амуніцію, долучені до різних пропагандистських заходів. Встають із Путіним поруч із медалями на шиї та розповідають, як вони всіх переможуть.

Вони безпосередньо інтегровані на всю політичну складову цих процесів. Говорити, що вони поза політикою ми точно не можемо. Тому і виявляти повагу на п’єдесталі, як кажуть Олімпійські хартії, ми не можемо. Я не розумію, як це виглядатиме”, – сказав Беленюк.

Нагадаємо також: “Нагороди крові, смерті та сліз”. Олександр Усик звернувся до президента МОК (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube