В США назвали брехнею повідомлення, що Байден пропонував Києву мир в обмін на 20% землі


08:5003.02.2023

У Білому домі та Центральному розвідувальному управлінні США назвали “таким, що не відповідає дійсності” та “абсолютною фальшивкою” повідомлення у статті німецького оглядача Марко Зелігера для швейцарсько-німецької газети Neue Zurcher Zeitung, що директор ЦРУ Вільям Бернс нібито їздив у середині січня 2023 року в Київ та Москву пропонувати “мир в обмін на п’яту частину території України на користь РФ”.

Про це пише Ліга з посиланням на Newsweek.

Заступник прессекретаря Ради нацбезпеки Білого дому Шон Девітт заявив, що повідомлення газети “не відповідає дійсності”, і що ЦРУ скаже їм те саме.

NZZ написала з посиланням на “двох впливових іноземних політиків, одного з правлячої коаліції, іншого з опозиції” в Німеччині, що Бернс нібито ознайомив Київ та Москву з “мирним планом”, за яким Україні пропонували піти на територіальні поступки у війні.

Далі цитата зі статті: “У середині січня президент США Джо Байден доручив Бернсу оцінити, чи готові Київ і Москва до переговорів. Пропозиція Києву звучала: мир в обмін на землю, пропозиція Москві – земля в обмін на мир. Кажуть, що “земля” становила близько 20% території України. Це приблизно розмір Донбасу. Обидві сторони, як повідомляють два політики, відмовилися. Українці – тому, що не хочуть, щоб їхня територія була розділена, росіяни – тому, що вважають, що у будь-якому разі виграють війну у довгостроковій перспективі “.

Далі NZZ пише, що радник з безпеки Джейк Салліван і Бернс нібито серед тих в адміністрації США, “хто хоче закінчити війну якнайшвидше, щоб зосередитися на Китаї”, а держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін “не хочуть, щоб Росія зруйнувала заснований на правилах мирний порядок, та закликають до масованої військової підтримки України”.

У статті NNZ стверджується, що коли Україна і Росія “відкинули цю пропозицію”, Байден вирішив передати ЗСУ танки Abrams, що спонукало Німеччину схвалити постачання танків Leopard. Зелігер пише, спочатку Байден нібито хотів “поставити тризначну кількість бронетранспортерів та іншого озброєння, а танки мали бути поставлені лише європейцями”.

Співробітник ЦРУ повідомив Newsweek, що твердження у статті NZZ, що Бернс здійснив таємну поїздку до Москви в січні заради “мирної пропозиції” від імені Білого дому є “повністю фальшивкою”.

У січні Бернс справді приїжджав на зустріч із президентом Володимиром Зеленським до Києва. Метою поїздки, пише The Washington Post з посиланням на джерела, було поінформувати Банкову про [можливі] військові плани РФ на найближчі тижні та місяці.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube