Суд заарештував рахунки Миколаївського глиноземного заводу


19:0330.01.2023

За клопотанням Офісу генерального прокурора заарештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію. Кошти перебували на депозитному рахунку Держмитслужби, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Йдеться про Миколаївський глиноземний завод, який контролюють офшорні фірми, пов’язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

За даними слідства, у 2000 році Миколаївський глиноземний був приватизований холдингом, що належить Дерипасці. Наразі він перебуває під санкціями США та ЄС. Підставою для їх застосування є відмивання грошей на користь президента держави-агресора.

Російський холдинг “Русал” є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, що входять до нього, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї.

Раніше за клопотанням прокурорів було заарештовано майно Миколаївського глиноземного заводу – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

Наразі загальна вартість заарештованих активів заводу перевищує 1 млрд грн.

Миколаївський глиноземний завод – одне з найбільших у Європі підприємств кольорової металургії. Дерипаска отримав контроль над підприємством на початку 2000-х. Безпосередніми власниками заводу є ТОВ “Компанія Алюміній України” (13,9645%) та ТОВ “Гуардон Україна” (86,0355%), контрольовані арубськими фірмами Gandela International та Gordal Holdings. За ними стоїть Дерипаска.

На початку війни 1 березня 2022 року Миколаївський глиноземний завод заявив про призупинення виробництва.

В кінці минулого року АРМА не змогло взяти в управління МГЗ. В поясненні агентства йдеться, що до АРМА передали тільки корпоративні права підприємства та його акціонерів – компаній “Алюміній України” та “Гуардон Україна”.

Нагадаємо також: І Миколаївський глиноземний завод, і «Ніка-Тера»: нардепи звернулись до БЕБ та Офісу Генпрокурора, щоб запобігти виведенню активів (ДОКУМЕНТ)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Суд заарештував рахунки Миколаївського глиноземного заводу' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube