Український військовий врятував 3-метрового пітона з-під палаючого ворожого танка (ФОТО, ВІДЕО)


14:3330.01.2023

Український військовий врятував пітона, витягнувши змію з-під підбитого під час бою при контрнаступі в Харківській області танка російських окупантів. Боєць ЗСУ пізніше привіз триметрового плазуна у Харків та передав серпентологу для догляду.

Пізніше з’ясувалося, що пітон міг бути підопічним одного зі зруйнованих ворожими снарядами готелів. Про це передає “Суспільне. Харків“.

Українські захисники назвали врятованого пітона Куп’янськ – на честь міста, яке вони тоді звільняли в рамках контрнаступних дій.

Як розповів військовий ЗСУ Богдан, у вересні 2022-го під час бою він із побратимами в лісі підбив два танки противника, що обстрілювали їхні позиції. І ось під палаючою ворожою бронетехнікою боєць помітив змію – того самого пітона.

“Він був весь замурзаний… виповзав з-під танка. Я підбігаю, ловлю його як канат, і тягну за собою. Відбіг трохи, звернув його в клубок, під курткою затиснув, і побіг далі, бо танк почав вибухати”, – каже воїн.

Боєць ЗСУ врятував триметрового пітона з підбитого російського танка (відео і фото)

Бійці пізніше з’ясували, звідки під російським танком могла взятися така змія.

“Там була елітна лазня, а в ній був тераріум. Коли ми підбили танк, ми пішли у розвідку, знайшли цю лазню вже розбиту, і там було багато змій… їх шматки валялися. Можливо, він і сам доповз до тих танків погрітися, проте я не виключаю, що вони його вкрали задля втіхи чи їжі… Ми часто знаходили на їхніх позиціях шкіри собак, кістки собак… Вони їдять все – це ж русня”, – розповів Богдан.

Військовий привіз пітона до себе додому в Харків, і зізнається, що після цього “квартира стала його – коли я випустив пітона у квартирі, почав його боятися”.

Боєць ЗСУ врятував триметрового пітона з підбитого російського танка (відео і фото)

Триметровий пітон вимагає особливе харчування та догляд (фото: скріншот з відео)

Величезну змію треба було годувати. Він з друзями шукав відповідну їжу для нового улюбленця, але пізніше зрозумів, що надалі Куп’янську потрібен був повноцінний догляд та турбота, а сам Богдан часто на виїздах на бойових завданнях.

Тому звернувся до волонтерів, розповівши про “трофей, відбитий у росіян”.

Боєць ЗСУ врятував триметрового пітона з підбитого російського танка (відео і фото)

“Я розумів, що тварина не винувата, і її треба годувати, а я часто на бойових виїздах місяцями, я боявся лишати його з дівчиною, бо це велика змія”, – згадує Богдан.

Взявся доглядати пітона професор Харківського університету імені Каразіна Дмитро Шабанов, поселивши у себе вдома.

Боєць ЗСУ врятував триметрового пітона з підбитого російського танка (відео і фото)

Науковець розповів, що Куп’янськ тепер відгодований, і раз на кілька тижнів ласує щуром.

Він зазначив, що взагалі пітони можуть досягати розмірів понад 6 метрів.

“Це досить молода особина, і з поведінки видно, що вона мала справу з людьми”, – сказав професор.

Коли сюжет показали по ТБ, відгукнулися і колишні господарі змії.  До вторгнення РФ він жив у місцевому готельно-ресторанному комплексі “Камелот”, і звали його Петя.

Про це розказала адміністраторка готелю Валентина Литвинова.

Нині готель зруйнований внаслідок обстрілів.

“Ми за ним доглядали — адміністратори та покоївки, він жив у тераріумі в холі готелю, там був обігрів, умови були добрі”, — розповіла Валентина Литвинова.

Пітона звуть Петя, доглядачі лагідно називали його Петрушею: “Коли ще був маленький, його привезли сюди, йому вже майже 20 років”.

Валентина каже, що найімовірніше врятований військовим Богданом пітон — саме їхній Петя: “Думаю, що це єдиний пітон на весь Куп’янськ був”.

“Ми такі раді були, що йому вдалося вижити”, — сказала Валентина.

Після деокупації Валентина Литвинова виїхала з Куп’янська, тож про долю пітона Петі нічого не знала, нині хоче навістити колишнього підопічного, каже, що дуже вдячна Богдану за порятунок пітона й Дмитру Шабанову за піклування про Петю.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Український військовий врятував 3-метрового пітона з-під палаючого ворожого танка (ФОТО, ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube