На Луганщині служитель Московського патріархату не тільки здавав позиції ЗСУ, а й наказував рашистам вбивати українських священиків (ФОТО)


18:3017.01.2023

Андрій Павленко, настоятель православного храму на сході України, здавалося, виконував безкорисливу духовну місію. Коли почалася війна, він залишився зі своєю паствою і навіть відвідував госпіталь, щоб помолитися з пораненими солдатами.

Але насправді, як свідчать судові матеріали, пан Павленко активно працював над тим, щоб вбивати українських солдатів та українських активістів, у тому числі священика з конкуруючої православної церкви у своєму місті Сєвєродонецьку.

Про це пише The New York Times.

“На півночі їх близько 500, з мінометним взводом, п’ятьма бронетранспортерами і трьома танками”, – писав пан Павленко російському офіцеру в березні, коли російська армія обстрілювала Сєвєродонецьк і райони навколо нього з артилерії.

На Луганщині служитель Московського патріархату не тільки здавав позиції ЗСУ, а й наказував рашистам вбивати українських священиків (ФОТО) 1
На Луганщині служитель Московського патріархату не тільки здавав позиції ЗСУ, а й наказував рашистам вбивати українських священиків (ФОТО) 3

“Його треба вбити”, – писав він про священика-конкурента, згідно з доказами, представленими під час судового процесу над ним в українському суді, які свідчать про те, що він надсилав російській армії списки людей для затримання після окупації міста. Цього місяця Павленко був засуджений як шпигун, а потім обміняний з Росією в рамках обміну полоненими.

І навряд чи це поодинокий випадок. За останній місяць влада заарештувала або публічно назвала підозрюваними понад 30 священнослужителів і монахинь української гілки Російської православної церкви.

Останні місяці принесли швидку низку обшуків у церквах і монастирях, а також указів і законів, що обмежують діяльність проросійської церкви, яку плутано називають Українською Православною Церквою Московського Патріархату. У вівторок Верховний Суд України підтримав закон 2018 року, який вимагає правдивої назви релігійних організацій, якщо вони пов’язані з країною, що воює з Україною – закон, розроблений для того, щоб змусити церкву називати себе російською.

Цього місяця Президент Володимир Зеленський звернувся до парламенту з проханням заборонити будь-яку церкву, яка підпорядковується Росії, хоча жодних деталей ще не було запропоновано, тому залишається незрозумілим, як це буде працювати. Українська влада планує позбавити російську церкву права оренди двох шанованих культових споруд – Свято-Успенського собору та Трапезної церкви – у комплексі Києво-Печерської лаври в Києві, тисячолітній катакомбі, в якій зберігаються мумії святих слов’янського православ’я.

Продовжимо історію з служителем московського культу. Американське видання про це не пише, але ми знаємо, що зустрічав Павленко з полону власник “Вагнера” Пригожин.

Священника-колаборанта Андрія Павленка обміняли на американського активіста.

На кадрах піп-колаборант скаржиться наскільки важко йому було в українському полоні і що “милиістю Божою” його було звільнено. Також зрадник висловив радість, що частина Луганщини окупована РФ і що залишиться “землей русской”.

Сам же Пригожин бовкнув: “Якщо Богу буде важко, то йому теж допоможуть бійці ПВК “Вагнер”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube