Важкі втрати “Вагнера” і нестача боєприпасів – під Бахмутом слабшають атаки рашистів


06:4825.12.2022

Швидкість просування російських військ у районі Бахмута сповільнилася останніми днями. Військори з РФ визнали, що ЗСУ відтіснили частини угруповання “Вагнера” на позиції, які вони обіймали кілька днів тому.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики підрахували, що у листопаді та грудні російські війська зробили менше загальних наступів у районі Бахмута порівняно з жовтнем.

Російським силам, ймовірно, буде складно підтримувати темпи своїх наступальних операцій у районі Бахмута, і вони можуть спробувати ініціювати тактичну чи оперативну паузу, вважають експерти.

Росіяни нині не мають необхідного запасу артилерійських боєприпасів підтримки великомасштабних наступальних операцій.

Повідомлення про важкі втрати найманців “Вагнера” в районі Бахмута останніми тижнями також, ймовірно, вплинули на нинішні оперативні можливості російських сил у цьому районі, пишуть аналітики.

Нестача особового складу та боєприпасів російської армії, ймовірно, не дозволить їй підтримувати нинішній високий темп наступальних операцій у районі Бахмута у найближчій перспективі. Російські війська раніше виділяли значні ресурси для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні та влітку 2022 року. Кульмінацією російських військ стало захоплення Лисичанська на початку липня, але вони не змогли захопити сусідній Сіверськ та Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на проведенні кампанії з великим виснаженням для досягнення тактичних цілей із захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність російських збройних сил досягти своєї більшої оперативної мети — оточити українські сили вздовж траси E40 і зрештою вийти на адміністративні кордони Донецької області.

Дорогий наступ Росії на Бахмут також може підірвати її здатність переслідувати довгострокові цілі на Донбасі, зазначають в ISW.

На їхню думку, невпинний і дороговартісний наступ Росії на Бахмут може також погіршити здатність Росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

ISW припускає, що російські силовики можуть створювати інформаційні приводи для виправдання націоналізації ресурсів олігархів для фінансування військових дій Росії.

Фінансист ПВК “Вагнера” Євген Пригожин був присутній на похоронах загиблого найманця в Санкт-Петербурзі 24 грудня, де заявив, що Росія повинна конфіскувати майно та житло в еліти, яка ігнорує або не підтримує військові зусилля через страх втратити свій привілейований спосіб життя.

Аналітики вважають, що, можливо, Пригожин використовує такі популістські заяви, щоб підвищити свій авторитет у російському суспільстві або вплинути на повернення більш жорстких заходів з націоналізації.

Президент Росії Володимир Путін також раніше висловив претензії до російських олігархів, заявивши, що росіяни, які виводять гроші з-за кордону і не мають зв’язку з країною, “становлять небезпеку” для Росії.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • Українська розвідка продовжує припускати, що російські військові не дотримуються належних командних структур чи процедур.
  • Російські війська продовжували проводити обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції на лінії Кремінна-Сватове.
  • Російські війська продовжували вести наступальні дії в районі Бахмута та Авдіївки.
  • Російські спецпідрозділи, ймовірно, веде розвідку дельти Дніпра для вивчення української оборони у правобережній Херсонській області.
  • Російські сили завдали удару по житловому району Херсона з реактивної системи залпового вогню.
  • РПЦ попросила Кремль про звільнення від мобілізації для свого духовенства, попри те, що затято підтримала війну.
  • Російські офіційні особи планують вивезти дітей з Горлівки до Білорусі, можливо, як схему депортації українських дітей.
Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Важкі втрати “Вагнера” і нестача боєприпасів – під Бахмутом слабшають атаки рашистів' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube