Молдова купуватиме газ в Румунії, а електрику – в Придністровї


13:0004.12.2022

Румунія почала експортувати газ до Молдови трубопроводом Ясси-Унгени.

Про це повідомляє Newsmaker.

“Сьогодні о 13:00 почалося транспортування газу в напрямку Румунія-Молдова. Заявлено 1 023 266 кубічних метрів. Компресор працює нормально”, – заявили представники компанії Transgaz.

Нагадаємо, газопровід Ясси-Унгени-Кишинів почали будувати 2013 року, а гілку Унгени-Кишинів – у лютому 2019 року. Спочатку влада планувала здати його в експлуатацію в четвертому кварталі 2017 року, потім перенесла цей термін на кінець 2018 року. Потім пообіцяли, що газопровід запустять у 2020 році. Однак, газопровід Ясси-Унгени, урочисто відкритий 27 серпня 2014 року, так і не запрацював, оскільки без “підключення” його до Кишинева проєктна потужність труби залишалася незатребуваною. Основне завдання газопроводу – приєднати молдавську газотранспортну систему до румунської та європейської. За допомогою цього газопроводу влада Молдови має намір знизити залежність республіки від російського “Газпрому” і підвищити енергетичну безпеку країни.

В той же час молдавська компанія Energocom підписала контракт із розташованою в Придністров’ї МДРЕС про закупівлю електроенергії за ціною $73 за МВт-год.

Про це 3 грудня повідомив міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрей Спину.

“Energocom підписала контракт на грудень із МДРЕС про постачання електроенергії. Ми також домовилися вивчити можливість продовження контракту із січня до березня 2023 року, щоб забезпечити електроенергією всю країну”, – написав Спину у своєму Telegram.

Як уточнив міністр, у грудні МДРЕС поставить на правий берег 204 тис. МВт за ціною $73 за 1 мегават на годину. За словами Спину, цього обсягу, разом з електрикою, що надходить із Румунії, вистачить, щоб повністю покрити потреби Молдови.

“MoldovaGaz постачатиме 5,7 млн. кубометрів газу на добу на лівий берег, включно з МДРЕС. Комісія з НС і НАРЕ ухвалять рішення про зниження тарифів на електроенергію. Громадяни будуть менше платити за електрику”, – повідомив Спину.

За його словами, цей контракт є розумним компромісом для забезпечення жителів обох берегів Дністра електроенергією і газом.

“Правий берег буде використовувати газ із резерву, який ми створили. Уперше правий берег більше не залежить від газу, який постачає “Газпром”. Крім того, з підписанням цього контракту знижується ризик масових відключень електроенергії”, – додав Спину.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Молдова купуватиме газ в Румунії, а електрику – в Придністровї' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube