Вбивство Макея було показово-демонстративним і спрямованим на зрив сепаратних переговорів Лукашенка із Заходом і Китаєм. Вісті з Кремля


10:2528.11.2022

Вбивство міністра закордонних справ Республіки Білорусь Володимира Макея було заплановано, підготовлено і реалізовано за особистою ініціативою президента Росії Володимира Путіна, куратором реалізації “проекту” виступив секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев.

Про це пише Телеграм-канал Генерал СВР, відомий своїми інсайдами з кремлівських кабінетів.

Те, що це вбивство, ніхто особливо від Лукашенка і не приховує. Акція була показово-демонстративна і спрямована на зрив сепаратних переговорів Лукашенка із Заходом і Китаєм. Володимир Макей, звісно, не був самостійною фігурою, в умовах тотальної диктатури Лукашенка це не можливо, він був довіреною особою Олександра Григоровича і перебував під його постійним контролем і пресингом. Лукашенко останнім часом вимагав від Макея неможливого: вести переговори зі США і країнами Європи щодо пом’якшення позицій стосовно Республіки Білорусь, водночас мало обіцяючи і абсолютно нічого не роблячи, але товсто натякаючи, що скоро все зміниться, і Білорусь піде на зближення із Заходом і стане ледве чи не на демократичний шлях розвитку, паралельно із цим домагатися від Китаю гарантій територіальної цілісності та захисту, зберігаючи тісні стосунки з Росією.

Макей мав домогтися всього й одразу. Треба сказати, що переговори із Заходом відбувалися досить плідно, і Макєю вдалося переконати керівництво найвпливовіших країн у можливості змін у Республіці Білорусь, він дав гарантії від імені Лукашенка, що всіх політичних в’язнів вишлють до Європи в обмін на пом’якшення позицій щодо низки питань. Ба більше, Макей запевняв своїх візаві, і не безуспішно, що Лукашенко перебуває фактично в заручниках у Путіна і змушений здійснювати “непопулярні” вчинки під тиском російського президента і заради збереження суверенітету Республіки Білорусь. Переговори білоруського керівництва із Заходом відбувалися доволі ефективно, про що регулярно доповідали Путіну, і саме це послугувало ухваленню рішення президентом Росії поставити крапку в сепаратних переговорах Лукашенка, ліквідувавши основного парламентера.

Після звістки про смерть Макея Лукашенку передали прямим текстом, що діяти надалі треба виключно зміцнюючи Союзну державу, і жодних перемовин за спиною у Кремля. Лукашенку особисто не погрожували, та й не було сенсу, ліквідувати його ніхто не збирається, принаймні ПОКИ, а гарантії особистої безпеки ніхто, крім Путіна, йому надавати не поспішає.

Але є в смерті Макея й одна цікава обставина – Путіну не можуть підтвердити на 100%, що операція з ліквідації відбулася успішно і Макей дійсно мертвий, – сказано в повідомленні.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Вбивство Макея було показово-демонстративним і спрямованим на зрив сепаратних переговорів Лукашенка із Заходом і Китаєм. Вісті з Кремля' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube