“Геть Сі Цзіньпіна і компартію Китаю!” У Шанхаї протестували після загибелі на пожежі 10 людей – будинок був зачинений через локдаун (ВІДЕО)


16:1327.11.2022

У Шанхаї пройшли протести через жорсткі антикоронавірусні обмеження. Демонстранти вигукували гасла проти Комуністичної партії Китаю та голови КНР Сі Цзіньпіна.

Про це повідомляє Reuters.

Протести в Китаї розпочалися після пожежі в одному із будинків у місті Урумчі, зазначають в агентстві. Загинули 10 людей. Багато китайців написали в Інтернеті, що, на їхню думку, ці люди могли б врятуватися, якби будинок не був зачинений через локдаун.

Пожежа та заперечення владою ролі COVID-обмежень у загибелі людей викликали небачену хвилю непокори з часів приходу Сі Цзіньпіна до влади, пишуть журналісти. У Шанхаї – найбільш густонаселеному місті Китаю – люди вийшли на вулицю, названу на честь Урумчі.

За демонстрантами спостерігали поліцейські. Протестувальники тримали чисті аркуші паперу – символ незгоди із цензурою. Також вони закликали зняти локдаун в Урумчі та КНР.

За даними очевидців і відеозаписів, велика група демонстрантів кричала: “Геть компартію Китаю, геть Сі Цзіньпіна!”. Це рідкісний публічний протест проти китайського керівництва, зазначають у Reuters.

Також загиблих в Урумчі вшанували свічками в університетах Нанкіна та Пекіна, а студенти влаштували мовчазні протести із порожніми аркушами паперу в руках.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube